Україна

Затримано групу ФСБ, яка готувала удари по Київській телевежі та Генштабу


Затримано групу ФСБ, яка готувала удари по Київській телевежі та Генштабу

На завершальному етапі спецоперації обох зловмисників було затримано,коли вони шпигували за потенційними цілями для окупантів.

У Києві та в Одесі затримано двох агентів ФСБ, які готували ракетні удари по військових частинах Сил оборони та об’єктах енергетики і телекомунікацій у трьох регіонах. Про це 27 березня повідомляє Генштаб ЗСУ.

Зазначається, що у зоні особливої уваги агентів були армійські підрозділи, які забезпечують охорону Генштабу ЗСУ, дані про Сили оборони на Полтавщині, а також Київська телевежа і столична ТЕЦ.

Спочатку зловмисники намагались виявити місця базування українських військ, а потім направити окупантам відповідні координати для коригування повітряних атак, – йдеться у повідомленні СБУ.

Для прихованого збору розвідданих один з російських агентів влаштувався експедитором в одеську компанію, яка постачає продукти харчування підрозділам Сил оборони.

Інший фігурант збирав інформацію про технічний стан Київської телевежі після її обстрілу у березні 2022 року.Також він фотографував зовнішній вигляд однієї з теплових електростанцій, яка забезпечує електрикою і теплом значну частину столичного регіону.

Ця інформація потрібна була агресору для прийняття рішення щодо коригування повторних або здійснення нових ударів по місцевій ТЕЦ і телевежі.

Співробітники СБУ своєчасно викрили розвідувальну активність російських агентів і поетапно задокументували її.

На завершальному етапі спецоперації обох зловмисників було затримано,коли вони шпигували за потенційними цілями для окупантів.

Одним із ворожих поплічників виявився інженер-технолог підприємства харчової промисловості Одеси. Інший – 24-річний киянин.Наприкінці січня цього року вони були дистанційно завербовані кадровим співробітником ФСБпо Москві та Московській області.

Обом фігурантам повідомлено про підозру. Їм загрожує довічне ув’язнення.

 

 

Нагадаємо, у Полтавській області затримано двох агентів ФСБ, які намагалися підірвати ділянку залізничної лінії, яка сполучає центральні та східні регіони України.

Раніше повідомлялося, що затримано “крота” ФСБ, який намагався влаштуватися до поліції.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button