Україна

За порушення ПДР введуть нові автоматичні штрафи

Перевантажені фури штрафуватимуть автоматично, а також збільшать кількість комплексів вагового контролю на дорогах, пише 1NEWS з посиланням на Главком.

В Україні з 1 жовтня почнуть в автоматичному режимі штрафувати за порушення норм габаритно-вагового контролю. Про це під час спільного засідання президії Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові України та Національної ради реформ заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

«На сьогоднішній момент всі відповідні законодавчі зміни для запровадження вагового контролю зроблені. До канікул Верховна Рада прийняла всі зміни до всіх кодексів, до всіх профільних законопроектів. Ми з 1 жовтня вже зможемо виставляти штрафи в автоматичному режимі», – сказав Кубраков.

Також він додав, що Україна цього року планує додатково встановити 40 комплексів автоматичного вагового контролю, тобто до кінця року їх по всій країні має бути 130-140.

Так, штраф за перевищення габаритно-вагових норм при перевезенні діленого або неділеного вантажу без відповідного дозволу становить:

на понад 30% від встановлених норм – 51 тис. грн;
від 20% до 30% – 34 тис. грн;
від 10% до 20% – 17 тис. грн;
від 0% до 10% – 8,5 тис. грн.

Штраф за перевезення вантажів або пасажирів без необхідних документів становить 17 тис. грн, а міжнародне перевезення пасажирів або вантажів резидентами або нерезидентами України – 34 тис. грн.

 

 

 

 

Back to top button