Україна

З польського кордону готові евакуюватися 25 водіїв – міністерство


З польського кордону готові евакуюватися 25 водіїв - міністерство

Заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач каже, що є охочі евакуюватися, але деякі водії кажуть, що це неможливо, оскільки кожен водії відповідальний за машину і за вантаж.

25 водіїв, які перебуваютьна заблокованих пунктах пропуску з боку Польщі, висловили бажання евакуюватися. Про це повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач, пише Суспільне.

“Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури наразі збирає та верифікує інформацію для евакуації водіїв, заблокованих з польського боку кордону. Наразі таке бажання висловили 25 водіїв”, – сказав Деркач.

Чиновник наголосив на важливості врегулювання питання щодо повернення водіїв назад за своїми вантажівками до Польщі.

“Адже відповідно до умов виїзду військовозобовʼязаних водіїв, що виконують комерційні перевезення, водій може виїхати лише з вантажівкою. Міністерство наголошує, що умови для повернення за вантажівками будуть створені без вилучення із системи Шлях і в співпраці із Державною прикордонною службою України”, – сказав урядовець.

Один з водіїв, який перебуває на пропускному пункті Краковець – Корчова сказав Суспільному, що насправді ніхто не евакуюватиметься, оскільки за вантаж відповідає водій.

“Вантаж – не на машині, і не на фірмі, за вантаж відповідає водій. Якщо поїхав додому, приїхав назад, а машина пуста? А машина на мільйон доларів! І що тоді робити? Хто за це буде відповідати? Ну як це її лишити й поїхати додому?! Яка евакуація? Всі везуть вантаж! В одній машині буває до мільйона і за мільйон євро товару”, – сказав водій.

Нагадаємо, з 6 листопада на українсько-польському кордоні почався страйк польських перевізників. Серед основних вимог до уряду України – повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Європейським Союзом до 30 червня 2024 року. Протестувальники хочуть, щоб угода була розірвана, а дозвільний режим перетину кордону відновили з 1 січня. А 28 листопада українські перевізники у відповідь заблокували дорогу у Польщі.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button