Військова загроза. ГУР хоче закрити Telegram?Сюжет
Українська розвідка визнає, що російський месенджер містить у собі низку загроз для безпеки нашої країни.
В українській розвідці сьогодні заявили, що Telegram (російський багатоплатформовий месенджер) містить низку загроз для національної безпеки, і Україні потрібно шукати варіанти розв’язання цієї проблеми. Користувачі в соцмережах відразу підняли хвилю паніки, мовляв ГУР вирішив “зачистити” український сегмент месенджеру. Так це чи ні – далі в сюжеті.
Військова загроза
Представники влади почали критикувати Telegram ще з минулої осені. В середині листопада секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що вважає месенджер “небезпечним та вразливим”. За його словами, головна загроза діяльності Telegram-каналів – це анонімність їхніх власників і відсутність будь-якої відповідальності за розповсюдження неперевіреної чи навмисно сфальшованої інформації.
Сьогодні представник ГУР Андрій Юсов підтвердив слова Данілова і заявив, що загрози від Telegram “є реальні”.
“Питання до самої платформи. Вона містить в собі цілу низку загроз для інформаційної, і не тільки інформаційної, безпеки нашої країни. Так, на це питання треба давати відповідь, і я думаю, що це обов’язково відбудеться”, – сказав Юсов.
Як розповів військовий, зараз Україна вибудовує комунікацію з адміністрацією Telegram, щоб працювати за прозорими правилами: і згідно з українським законодавством, і відповідно до міжнародних стандартів.
“З кимось це виходить краще вирішувати, з кимось складніше. З Telegram виходить найважче. Це постійна робота, багаторівнева: як на території самої платформи шляхом створення контенту, який би руйнував міфи, роз’яснював і покривав цільову аудиторію, так і робота з погляду унормування діяльності цих майданчиків. Усі ці заходи вживаються, але роботи ще справді багато”, – додав представник ГУР.
Уточнення від ГУР
Українці сприйняли заяву Юсова як бажання закрити месенджер на території нашої країни.
Варто зазначити, що, за даними опитування КМІС, головним джерелом інформації для українців під час повномасштабного вторгнення став саме Telegram (44% громадян отримують інформацію з Telegram-каналів і 43% – від телебачення).
Тому пізніше Юсов відреагував на хвилю “зради”, яка почала набирати обертів в соцмережах. В коментарі Telegram-каналу Труха.Україна, Юсов додав, що у ГУР і Міноборони немає претензій до діяльності медіа в месенджері. Його слова стосувалися “каналів, які цінують свою репутацію і авторитет серед читачів”. Хоча проблема розповсюдження фейків і небезпечних для цілісності країни матеріалів, таки є.
“Здебільшого йдеться про помийки пропагандистів з РФ. Тож у ГУР вважають, що сам Telegram має бути зацікавлений у тому, щоб перевести свою роботу у законні рейки, принаймні, в Україні”, – пояснив він.
Які зміни чекають Telegram
Ще з вересня минулого року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення разом із профільними відомствами почала працювати над питанням регулювання роботи Telegram в Україні.
Тоді в РНБО висунули головні вимоги до діяльності каналів платформи – це деанонімізація (офіційне реєстрування як ЗМІ) і дотримання в їх роботі загальноприйнятих журналістських стандартів.
Сьогодні голова Нацради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк заявила, що питання регулювання Telegram вже обговорюється на рівні Верховної Ради.
“На мою радість, я вже почула від наших депутатів думки про це. Минулого тижня я чула від певних депутатів думки про те, що нам потрібно вживати серйозних заходів. Інша річ, що законопроекти потрібно продумати, але те, що з цим потрібно розібратися, це факт”, – заявила Герасим’юк.
Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp