Важка зима. Які країни можуть прийняти українцівСюжет
Очікується, що “зимова” хвиля мігрантів з України прибуде до країн Східної Європи. Сусідні держави вже поновлюють роботу прикордонних волонтерських центрів.
За офіційними даними ООН, кількість біженців з України після початку повномасштабної агресії Росії досягла понад 15 мільйонів осіб. При цьому кількість тих, хто повернувся до країни, наближається до позначки вісім мільйонів. Тепер експерти заявляють, що з наближенням зимового сезону та посиленням атак на українську інфраструктуру дедалі більше людей знову можуть залишити Україну.
Зазначити, що сьогодні українським біженцям у Євросоюзі все складніше знайти роботу та житло. Ряд країн уже повідомляли, що знаходяться на межі своїх можливостей, а деякі регіони європейських держав навіть запроваджували обмеження щодо прийому українців. 1News вирішив дізнатися, які країни ЄС готові прийняти нову хвилю переселенців з України і які існують обмеження.
Компенсації за прийом українців
З початку війни найбільший наплив українських біженців припав на Польщу. За підрахунками польської прикордонної служби, з 24 лютого українсько-польський кордон перетнули майже вісім мільйонів людей. Вже у березні Варшава та Краків заявили, що не здатні більше приймати мігрантів.
На початку вересня 12 із 16 федеральних земель Німеччини заявляли, що припиняють прийом нових українських біженців через те, що для них “закінчилися місця”. Також у Британії повыдомляли про існуючу кризу із розселенням та забезпеченням українців.
Незважаючи на це, на сьогодні жодна країна в ЄС не закрила своїх кордонів для наших громадян. Навіть там, де запровадили обмеження, заявили, що вони були тимчасовими, а зараз шукають варіанти для вирішення проблем.
Очікується, що “зимова” хвиля мігрантів прибуде до країн Східної Європи, чиї межі знаходяться найближче до України. І хоча в ЄС ще не фіксують великого збільшення потоку українських біженців, країни вже готуються.
Так, на початку листопада у Єврокомісії заявили про готовність надати ще 100 мільйонів євро країнам, які приймають українців. Додатково гроші (крім інших траншів) отримають сім держав-членів ЄС: Польща, Словаччина, Чехія, Болгарія, Естонія, Латвія, Литва.
Хто готовий прийняти біженців
У Європі повідомляють, що готують житловий фонд та розробляють плани соціальної допомоги для вимушених переселенців, а країни, які межують із Україною, вже відновлюють роботу прикордонних волонтерських центрів. Наприклад, у Польщі встановили перші мобільні пункти обігріву для біженців. Країна також підготувала близько 100 тисяч місць для нових мігрантів, створила інтерактивну картку з пунктами допомоги українцям та продовжує реалізовувати соціальні програми для громадян нашої країни.
Незважаючи на попередні заяви федеральних земель Німеччини щодо нестачі місць для українців, у країні готуються розмістити 100 тисяч нових біженців. Так, у Берліні українці зможуть розміститись у тимчасовому притулку на території колишнього аеропорту Тегель. Там обладнають намети на льотному полі. Загалом влада Берліна вважає, що на тлі складної зими в Україні потрібно забезпечити проживанням близько 10 тисяч осіб.
Словаччина розробила план дій, завдяки якому, за потреби, зможе в найближчі три місяці прийняти до 700 тисяч українців. Вже зараз волонтери східних словацьких міст говорять про збільшення кількості українців на 15%.
В Угорщині також прогнозують зростання кількості приїздів українців. Нині до країни прибуває 300-500 осіб на добу. Однак це набагато менше, ніж навесні: тоді Угорщина брала близько тисячі українців буквально щодня.
Болгарія проводить підготовчі роботи та чекає на українців. Однак нових біженців після прибуття розселятимуть не в готелях, як це було раніше, а спочатку в єдиному тимчасовому центрі міста Єлхово. Потім, протягом 30 днів, переводитимуть на державні бази, на яких обіцяють зробити косметичний ремонт. У державі українці можуть оформити статус тимчасового захисту.
Уряд Ірландії очікує, що до кінця року до країни прибуде близько 70 тисяч нових біженців. Житло для них буде надано у готелях та гостьових будинках. На це виділено близько 600 млн. євро. При цьому влада країни радить біженцям з України не привозити із собою своїх кішок та собак, оскільки держава не може гарантувати їм розміщення.
Чехія заявила, що здатна надати притулок до 500 тисяч українських мігрантів.
Румунія однією з перших затвердила план інтеграції біженців з України до румунського суспільства. Цей план постійно актуалізується відповідно до ситуації. Країна вже розміщує на кордоні необхідні засоби, щоб надавати допомогу переселенцям. Керівництво країни вже визначило об’єкти, куди планують заселяти біженців із нової хвилі. Також виділили кошти на фінансову та соціальну підтримку українців у Румунії.
Активно підтримує українців Ісландія. Країна приєдналася до Європейських ініціатив з підтримки біженців з України та чекає на вимушених переселенців.
Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news