Україна

ВАКС заочно заарештував екс-нардепа Грановського


ВАКС заочно заарештував екс-нардепа Грановського

Колишнього нардепа підозрюють в організації злочинної схеми зловживань на Одеському припортовому заводі.

 
Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишньому народному депутату Олександру Грановському, який перебуває в розшуку. Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) у середу, 7 грудня.
 

 
“7 грудня за клопотанням детектива НАБУ, узгодженим прокурором САП, слідчий суддя ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою організатору злочинної схеми, реалізація якої при продажу мінеральних добрив завдала шкоди АТ Одеський припортовий завод (99,57% належать державі) у сумі 93,3 млн. гривень, а саме народному депутату України VIII скликання”, – йдеться у повідомленні.
 
У САП уточнили, що після затримання обвинуваченого, який перебуває у міжнародному розшуку, і не пізніше як через 48 годин з моменту доставки до суду, суд вирішить питання щодо застосування цього запобіжного заходу.
 
За інформацією прокуратури, в рамках досудового розслідування встановлено, що в березні-грудні 2015 року нардеп спільно з довіреною особою організував схему, згідно з якою Одеський припортовий завод продавав мінеральні добрива заздалегідь визначеної компанії за цінами, нижчими від ринкових.
 
Згідно з оформленими угодами, приватна компанія нібито перепродавала за ринковими цінами продукцію підприємства іноземним компаніям із реального сектору економіки, хоча насправді постачання продукції здійснював безпосередньо Одеський припортовий завод. Як наслідок, підприємство недоотримало доходи на суму близько 93,3 млн гривень.
 
У прокуратурі нагадали, що серед підозрюваних – заступник директора та начальник відділу припортового заводу, власник компанії-нерезидента-учасника корупційної схеми, довірена особа народного депутата, а також організатор цієї схеми – на той час народний депутат.
 
У САП не вказують ім’я нардепа, але відомство вказує суму в 93,3 млн. гривень, отриманих ним від спецслужба РФ. Раніше ця сума називалася у справі Олександра Грановського.
 
Нагадаємо, у листопаді НАБУ оголосило Грановського у міжнародний розшук. Його підозрюють у справі про багатомільйонну корупційну схему на ОПЗ.
 
 
Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button