Україна

В Україні заочно засудили ексватажка “ЛНР”

Ігоря Плотницького засуджено до довічного позбавлення волі без конфіскації майна у справі про збитий у 2014 році літак Збройних сил України Іл-76

Червоногвардійський суд Дніпра ухвалив рішення у справі про збитий у 2014 році літак Збройних сил України Іл-76.

Згідно з оголошеною ухвалою суду, ексватажка самопроголошеної сепаратистської “Луганської народної республіки” (“ЛНР”) Ігоря Плотницького та двох командирів бойовиків Андрія Патрушева й Олександра Гуреєва засуджено до довічного позбавлення волі без конфіскації майна, – інформує 1NEWS.

Військово-транспортний літак Іл-76 повітряних сил ЗСУ було збито в ніч на 14 червня 2014 року пострілом із зенітного ракетного комплексу під час заходу на посадку на аеродром у Луганську. На борту Іл-76 перебували 40 українських військовослужбовців і дев’ятеро членів екіпажу. Всі вони загинули.

Згодом генерал-майору Генштабу ЗСУ Віктору Назарову було вручено підозру в службовій недбалості, що призвела до загибелі 49 військовослужбовців ЗСУ під час їхньої передислокації військово-транспортним літаком Іл-76 до Луганська.

У березні 2017 року Назарова було визнано винним і засуджено до семи років ув’язнення. 16 грудня 2020 року Дніпровський апеляційний суд залишив вирок Назарову без змін, проте його не взяли під варту, а виконання вироку було призупинено у зв’язку з поданням скарги до Верховного суду.

Нагадаємо, у листопаді 2017 року Ігор Плотницький пішов у відставку з посади очільника “ЛНР” за станом здоров’я. Згодом його бачили в Росії. З 2017 року в “ЛНР” керує Леонід Пасічник.

На момент збиття літака Плотницький був ватажком незаконного формування “Зоря”, Андрій Патрушев був його заступником. Олександр Гуреєв був на той час ватажком незаконного формування “Вітязь”.

Джерело: Німецька хвиля

Останні новини

Back to top button