Україна

В Україні циркулюють стійкі до ліків інфекції


В Україні циркулюють стійкі до ліків інфекції

В одного пораненого військового в Україні було виявлено шість видів бактерій, стійких до ліків. Міжнародні експерти вважають ситуацію дуже серйозню.

Українські лікарі стикаються з тривожним зростанням інфекцій, стійких до антимікробних препаратів. Про це йдеться у новому звіті, підготовленому міжнародними та українськими експертами та опублікованому американською установою, що опікується питаннями боротьби з інфекціями у світі, передає Голос Америки.

Зазначається, що ситуація настільки серйозна, що цю кризу необхідно вирішувати навіть під час війни.

Згідно зі звітом, опублікованим у п’ятницю Центрами контролю та профілактики захворювань (CDC), поширення стійкості до антимікробних препаратів, яке виникає, коли бактерії, віруси, грибки та паразити більше не реагують на ліки, якими лікують, викликані ними хвороби, є “терміновою кризою” в Україні, яку “потрібно вирішити”.

“Вважається, що у всьому світі резистентність бактерій до антимікробних препаратів спричиняє більше смертей, ніж ВІЛ або малярія, і визнана головною глобальною загрозою громадському здоров’ю”, – написали дослідники з CDC, Центру громадського здоров’я України, Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та інших установ.

Дослідження проводилися у серпні 2022 року у трьох обласних закладах охорони здоров’я та трьох обласних лікарнях у Тернопільській, Хмельницькій та Вінницькій областях.

Як нагадує телеканал CNN, в іншому звіті, опублікованому CDC у серпні, говориться, що в одного пораненого військового в Україні було виявлено шість видів бактерій, стійких до ліків.

П’ятдесятилітній чоловік, який отримав травми та опіки під час автоаварії, спочатку проходив лікування в медичному закладі поблизу Дніпра, Україна, а потім був переведений до лікарні в Києві. Після того, як українські лікарі не змогли дати собі раду з його захворюванням, чоловіка перевезли до військового госпіталю США в Німеччині, де були зібрані культури для спостереження, а потім використані для ідентифікації бактерій.

ВООЗ називає резистентність до антимікробних препаратів “однією з головних глобальних загроз громадському здоров’ю та розвитку”, і за оцінками, стійкість бактерій до антимікробних препаратів стала причиною понад 1 мільйона смертей у всьому світі в 2019 році.

Нагадаємо, з серпня 2022 року, в Україні почали запроваджувати електронні рецепти на антибіотики. Це перший крок у боротьбі з антибіотикорезистентністю, спричиненою нераціональним використанням антибіотиків без призначення.
 
COVID-19 знову атакує: 56 смертей за тиждень, три області на межі карантину
 

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button