Україна

В ОП розповіли про зустріч по формулі миру


В ОП розповіли про зустріч по формулі миру

До обговорення формули миру долучилися 86 учасників: представники 83 іноземних держав і трьох міжнародних організацій.

Відбулася нова зустріч із представниками дипломатичного корпусу різних держав з питань імплементації формули миру, ініційованої президентом України Володимиром Зеленським. Вона пройшла у Міжнародному аеропорту Бориспіль. Про це повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.

Зазначається, що нинішня зустріч щодо формули з міжнародними делегаціями стала вже десятою. До обговорення долучилися 86 учасників: представники 83 іноземних держав і трьох міжнародних організацій.

В обговоренні формули миру взяли участь посли: США, Великої Британії, Німеччини, Канади, Італії, Франції, Японії, Нідерландів, Бразилії, ПАР, Індії, Литви, Норвегії, Швейцарії, Румунії, Латвії, тимчасовий повірений Польщі в Україні, голова Офіс Ради Європи в Україні, та інші учасники.

З української сторони на заході також брали участь міністр оборони Рустем Умєров, міністр юстиції Денис Малюська, заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк, лідер кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв, лауреатка Нобелівської премії миру, правозахисниця Олександра Матвійчук, команда Офісу президента та інші.

За словами Єрмака, є прогрес за кожним із дев’яти пунктів формули миру, які вже опрацювали.

Також на зустрічі по формулі порушували питання створення спеціального трибуналу за злочин агресії РФ.

Голова ОП нагадав, що заключний пункт формули – десятий – стосується закінчення широкомасштабної війни РФ проти України.

Дипломати заявили, що справедливий та стійкий мир має базуватися на принципах поваги до суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України.

На зустрічі з міжнародною делегацією Єрмак наголосив, що для перемоги Україна повинна мати новітні технології та зброю.

За словами Єрмака, незабаром відбудеться четверта зустріч радників із національної безпеки та зовнішньої політики.

“Після цього можна буде переходити до обговорення порядку денного та проведення першого установчого Глобального саміту миру”, – додав він.

Нагадаємо, торік президент України Володимир Зеленський запропонував Формулу миру з 10 пунктів, які охоплюють усі аспекти агресії Росії проти України.

Як повідомлялося, глава держави вважає, що Формулу миру можна реалізувати за півроку, а зараз триває підготовка Глобального саміту миру. 

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button