Україна

Усі енергоблоки ЗАЕС відключені від енергомережі


Усі енергоблоки ЗАЕС відключені від енергомережі

Напередодні Запорізьку АЕС вперше в історії було відключено від енергомережі України – станцію вже підключено.

 
Усі шість енергоблоків Запорізької атомної електростанції відключено станом на ранок 26 серпня, повідомляє Енергоатом.
 
 

 
Наголошується, що власні потреби станції в електроживленні наразі забезпечуються через відремонтовану лінію з енергосистеми України.
 
“Лінію видачі потужності ЗАЕС в енергосистему України також відновлено, ведуться роботи з підготовки підключення двох енергоблоків ЗАЕС до мережі”, – йдеться у повідомленні.
 
За даними Енергоатому, зауважень до роботи обладнання та систем безпеки немає.
 
Державна інспекція ядерного регулювання повідомляє, що персонал Запорізької АЕС здійснює роботи з підключення енергоблоків №5 та №6 станції до електромережі.
 
Зазначається, що внаслідок влучення снарядів окупантів в естакаду, що з’єднує енергоблок №2 АЕС зі спецкорпусом, призначеним для поводження з радіоактивними відходами і для дезактивації, пошкоджено трубопроводи мережної води і хімічно знесоленої води, що проходять по естакаді.
 
Ушкодження отримали лінії зв’язку з датчиками радіаційного контролю, розташованими на спецкорпусі, і лінії телефонного зв’язку Запорізької АЕС.
 
“Оперативним персоналом виконано відсічення та локалізація пошкоджених ділянок трубопроводів, забезпечується оцінка радіаційної та екологічної обстановки на майданчику ЗАЕС”, – сказано в повідомленні.
 
Тим часом окупанти заявляють, що у районі ЗАЕС горять ліси, через які напередодні станція відключилася від енергомережі України.
 
Нагадаємо, 25 серпня Запорізьку АЕС вперше в історії було відключено від енергомережі через дії російських загарбників.
 
Новини от 1News у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button