Україна

Укрзалізниця отримає 11 млрд грн бюджетної підтримки


Укрзалізниця отримає 11 млрд грн бюджетної підтримки

З уже виділених цьогоріч 3,5 млрд грн майже 3 млрд грн спрямовано на закупівлю нових пасажирських вагонів.

Пряме бюджетне фінансування АТ Укрзалізниця у 2023 році становитиме 5 млрд грн, з яких за 10 місяців уже виділено 3,5 млрд грн, а ще на 6 млрд грн уряд надає державні гарантії за кредитами, які компанія залучає у міжнародних фінансових організацій. Про це повідомляє Мінфін.

Йдеться про 3,9 млрд грн від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) і 2,1 млрд грн від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

З уже виділених цьогоріч 3,5 млрд грн майже 3 млрд грн спрямовано на закупівлю нових пасажирських вагонів, зокрема, завершення оплати 100 пасажирських вагонів, замовлених 2021 року, і 44 вагони 2023 року.

За словами заступника міністра фінансів Олександра Кави, попередню оплату для придбання 44 нових пасажирських вагонів здійснено 28 жовтня цього року, серед них передбачено постачання 9 нових плацкартних вагонів. Це будуть перші нові плацкартні вагони, придбані за останні 15 років, і перші плацкартні вагони українського виробництва, адже раніше закуповувалися російські плацкартні вагони.

Також триває робота з реалізації міжнародних проєктів, спрямованих на відновлення залізничної інфраструктури: залучення позики від ЄБРР на суму до EUR200 млн у рамках Проєкту Надзвичайна підтримка української залізниці, гранту Світового банку $25 млн у рамках проєкту Відновлення критично важливої інфраструктури та мережевого сполучення (RELINC), кредиту Франції на EUR37,6 млн, а також грантової допомоги від Швейцарії на 14 млн швейцарських франків.

Раніше повідомлялося, що УЗ підписала договір на придбання 44 вагонів, серед них – спеціальні.

Нагадаємо, Укрзалізниця та американський мільярдер створили перший у світі поїзд-кухню.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button