Україна

Україні відомо про місця перебування 19,5 тис. депортованих дітей


Україні відомо про місця перебування 19,5 тис. депортованих дітей

Дмитро Лубінець нагадав, що для росіян усиновлення українських дітей – спосіб заробітку, ніхто ними не опікується по-справжньому.

Україна має інформацію щодо місць перебування 19 498 дітей, депортованих у Росію або на тимчасово окуповані території. Про це уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив у інтерв’ю для LB.ua.

Лубінець повідомив що 19 498 дітей верифіковано, тобто є дані про їх походження і конкретні населені пункти, в які їх вивезено.

За даними омбудсмена, росіяни уже всиновили щонайменше 365 українських дітей.

Омбудсмен розповів історію хлопчика Сергія з-під Маріуполя, який двічі постраждав від збройної агресії РФ.

У 2015 році його товариш приніс міну і вона вибухнула. Товариш Сергія загинув, а він сам дістав поранення обличчя, ока і ноги.

У 2022 році, коли Маріуполь і навколишні села були окуповані, підлітка затримали російські військові і привезли в Донецьк. 15-річному хлопцю-сироті сказали, що вивезуть на територію РФ. Він відповів, що не хоче до РФ, адже у нього є рідна сестра в Запоріжжі, є сім’я, яка хоче його забрати. Але Сергія все ж вивезли до Ростова.

“Прилітає Львова-Бєлова, формує групу з 37 дітей, здається. І він у складі цієї групи прилітає в Москву. Записується купа пропагандистських роликів, як українські діти дякують російським військовим за те, що вони їх врятували. Насправді все це муляж, картинка. Потім відбувається процес так званого усиновлення, коли просто так: ти – в ту сім’ю, а ти – в оту сім’ю. Російські сім’ї вже були підготовлені”, – розповів омбудсмен.

Лубінець нагадав, що для росіян усиновлення українських дітей – спосіб заробітку: російські сім’ї за кожну прийняту українську дитину отримують 28 тисяч рублів на місяць (близько 300–400 дол.), а якщо дитина з інвалідністю – 156 тисяч рублів, тобто 2000 доларів.

Історія Сергія типова – усиновителі не поспішали ним опікуватися по-справжньому.

“Він приїжджає – умов нема. Окрім нього, в сім’ї вже троє дітей… Із Сергієм ніхто не спілкувався. Йому зразу сказали, що він не може називати себе українцем, використовувати українську мову. Має бути вдячний російській державі за те, що він там”, – розповів омбудсмен.

Лубінець повідомив, що хлопця вдалося повернути в першу чергу завдяки тому, що він сам надіслав сигнал, подав знак, що хоче звідти виїхати. У Київ Сергія привезли 19 грудня минулого року. 

Раніше повідомлялося, що в Росії змінюють імена і дати народження незаконно депортованим українським дітям. 

Організатор депортації. Хто така Львова-Бєлова

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button