Україна

Україна збільшила імпорт газу з ЄС до максимального показника у 2021 році

Основним напрямком імпорту газу залишається Угорщина - 87% від усього обсягу

У серпні 2021 року обсяг транспортування газу з ЄС в Україну склав майже 567 млн кубометрів.

Це на 68 млн кубометрів більше, ніж у липні, та найбільший показник у 2021 році, – інформує 1NEWS.

У  серпні надходження з Польщі збільшилися майже у 5 разів (у липні – 7 млн кубометрів, у серпні – приблизно 35 млн кубометрів). Втім, основним напрямком імпорту газу залишається Угорщина – 87% від усього обсягу. Всього у поточному році було імпортовано 1,7 млрд кубометрів газу.

Експорт разом з реекспортом природного газу з України до країн Європи в серпні склав понад 76 млн кубометрів. Порівняно з липнем цей показник збільшився на 22 млн кубометрів, за рахунок поставок газу до Угорщини. Усього з початку року експорт та реекспорт склав 886 млн кубометрів.

Також у серпні було здійснено тестову поставку газу Трансбалканським газовим коридором. Так, з Румунії в серпні було імпортовано 2,272 тис кубометрів газу. Наразі тестування цього напрямку триває.

Нагадаємо, Оператор ГТС України на замовлення своїх клієнтів вперше здійснив реверсне транспортування газу Трансбалканським газовим коридором – з Греції через ГТС Болгарії та Румунії в Україну, що продемонструвало технічну здатність цього маршруту.

“Ми продовжуємо роботу над розвитком маршрутів транспортування природного газу на Транcбалканському напрямку для збільшення потужностей імпорту. Це сприятиме кращому співробітництву з нашими міжнародними партнерами, а також диверсифікації джерел постачання газу”, – зазначив Сергій Макогон, генеральний директор ОГТСУ.

Україна збільшила імпорт газу з ЄС до максимуму з початку року

Джерело: “Оператор ГТС України

Back to top button