Україна

Україна за 5 років втричі збільшила імпорт оливкової олії

Основними постачальниками оливкової олії в Україну є Італія, Іспанія та Греція, на частку яких приходиться 85% всіх поставок

В 2020 році було імпортовано 3,8 тис. т оливкової олії, що на 56% перевищує показник попереднього року.
Основними постачальниками оливкової олії в Україну є Італія, Іспанія та Греція, на частку яких приходиться 85% всіх поставок, – інформує 1NEWS.
Виробництвом оливкової олії займається лише 35 країн світу. При цьому, найбільшим виробником є Іспанія, на частку якої припадає 50% світового обсягу виробництва даного продукту.
Далі слідують Греція, Туніс та Італія. Варто відмітити, що світові обсяги виробництва оливкової олії в 5 разів менші в порівнянні з соняшниковою.
“Хоча оливкова олія набирає все більшої популярності в Україні, однак її частка в загальному фонді споживання олій різних видів займає не більше 7-8%. Витиснути не менш корисну соняшникову олію, що більш характерна для української кухні, оливковій олії не вдасться, в першу чергу, за рахунок більш високої ціни. Навіть на фоні ціни, що зросла, соняшникова олія залишається дешевшою в 2,5-3 рази в порівнянні з оливковою”, – коментує Світлана Литвин, аналітик УКАБ.
untitled-infogr_53630467

Останні новини

Back to top button