Україна

Україна різко збільшила експорт зерна за тиждень


Україна різко збільшила експорт зерна за тиждень

Із 16 по 22 січня було завантажено 19 суден, як і за попередній тиждень, але збільшення обсягів експорту за однакової кількості суден вдалося досягти за рахунок надання пріоритету великотоннажним суднам.

Минулого тижня, який був 25-м тижнем роботи “зернового коридору” через морські порти Одеської області, було експортовано 894 тис. т агропромислової продукції, що на 82% більше, ніж за попередню семиденку. Про це повідомляє прес-служба Українського клубу аграрного бізнесу.

Повідомляється, що з 16 по 22 січня в українських морпортах було завантажено 19 суден – це така сама кількість, як і за попередній тиждень, але збільшення обсягів експорту за однакової кількості суден вдалося досягти за рахунок надання пріоритету великотоннажним суднам.

Таке рішення було ухвалено через цілеспрямований саботаж російською стороною інспекцій суден у Босфорі, що призводить до стабільно великої черги з понад 100 суден.

Найбільше протягом тижня експортовано: кукурудзу (47% експорту за цей період), пшеницю (32%) та ріпак (10%).

Українська продукція відправлена до країн Азії (Китай, Туреччина, Індія), Європи (Іспанія, Німеччина, Бельгія) та Африки (Ефіопія, Лівія).

Усього з початку роботи “зернового коридору” з 1 серпня 2022 року по 22 січня 2023 року Україна експортувала 18,3 млн т продукції АПК.

Раніше повідомлялося, що в січні через протоку Босфор зерновим коридором щодня проходить в середньому два-три судна, що вдвічі менше, ніж було у вересні-жовтні.

Раніше міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський озвучив вартість дня простою кораблів у Босфорі. При цьому черги у цій протоці часто перевищують понад 100 суден.


Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button