Україна

Україна будує три рівні захисту енергооб’єктів


Україна будує три рівні захисту енергооб’єктів

Наразі по об’єктах енергетики завершується оновлення першого рівня захисту, зазначив Володимир Кудрицький.

У поточному році енергетичні об’єкти матимуть три рівні захисту на випадок російських атак ракетам та дронами. Про це сказав голова Укренерго Володимир Кудрицький в інтерв’ю для Радіо Свобода, оприлюдненому в четвер, 12 жовтня.

“Перший рівень – це дійсно простий захист від вибухової хвилі, від уламків. Це переважно наповнені піском або біг-беги, або габіони, або якісь інші конструкції, які прості, які захищають саме від непрямого влучання чи то ракети, чи то “шахеда””, – заявив він.

За його словами, другий рівень – це захист від прямого влучання “шахедів”.

“І третій рівень найбільш складний і найбільш масштабні конструкції – це захист комплексний від “шахедів” і ракет”, – додав Кудрицький.

Він додав, що наразі по об’єктах енергетики завершується оновлення першого рівня захисту. А стосовно другого і третього рівнів захисту, то, як стверджує Кудрицький, “ці роботи зараз виконуються активно”.

На питання, коли зведення цих конструкцій може бути завершене, він припустив, що це може бути в листопаді, “до холодів повинні встигнути”.

Кудрицький запевни, що захист енергооб’єктів буде рівномірний по всій країні, бо він робиться всюди, де є технічна можливість його робити.

“Ми не можемо повністю, на 100% убезпечитись від масованих ракетних або дронових атак. Але що ми можемо зробити? Ми можемо знизити цей ризик до такого контрольованого рівня. Насправді що важливо? Щоб енергосистема вижила впродовж зими. Важливо, щоб швидкість, з якою ворог руйнує енергосистему, не перевищувала або не сильно перевищувала швидкість, з якою ми відновлюємо. І тоді ситуація контрольована”, – зазначив керівник Укренерго.

Нагадаємо, міжнародні партнери надали Україні $2,3 млрд на відновлення і захист об’єктів енергетики.

Шмигаль розповів про унікальні проекти захисту енергооб’єктів

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button