Україна

У ЗСУ з’являться гібридні системи ППО FrankenSAM


У ЗСУ з являться гібридні системи ППО FrankenSAM

Один варіант поєднує пускові установки Бук та ракети Sea Sparrow, інший – радянські радари та ракети Sidewinder.

Українські інженери спільно з американськими колегами створили гібридні системи протиповітряної оборони. На озброєння ЗСУ вони стануть найближчими тижнями, повідомляє The New York Times

Зазначається, системи дозволяють запускати сучасні зенітні ракети західного калібру із модернізованих радянських пускових установок. Американські офіційні особи називають цю програму FrankenSAM.

Один варіант поєднує пускові установки Бук та ракети Sea Sparrow, інший – радянські радари та ракети Sidewinder. Вони пройшли випробування на військових базах у США та надійдуть на озброєння ЗСУ цієї осені.

“ЗРК FrankenSAM сприяють заповненню критичних прогалин у протиповітряній обороні України”, – сказала заступниця помічника міністра оборони з політики щодо Росії, України та Євразії Лаура Купер. Вона додала, що це – найважливіше завдання, з яким Україна стикається сьогодні.


Примітно, що назва FrankenSAM є алюзією на потвору Франкенштейна, яка є одним з головних дійових осіб роману Мері Шеллі “Франкенштейн, або Сучасний Прометей”. У романі Віктор Франкенштейн, молодий студент із Женеви, створює живу істоту з мертвої матерії, для чого збирає з фрагментів тіл померлих подобу людини, а потім знаходить “науковий” спосіб оживити її.

Нагадаємо, кілька днів тому Німеччина передала Україні зенітну систему ППО IRIS-T.

Також повідомлялося, що українські військові знайшли спосіб сумістити зі старими радянськими літаками британські крилаті ракети Storm Shadow і французькі Scalp.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button