Україна

У Дії може з’явитися штучний інтелект – Мінцифри


У Дії може з явитися штучний інтелект - Мінцифри

В Міністерстві цифрової трансформації працюють над віртуальним помічником нового покоління Надія.

У додатку державних послуг Дія може з’явитися штучний інтелект. Про це сказав віце-прем’єр, глава Мінцифри Михайло Федоров, повідомляє РБК-Україна у п’ятницю, 28 квітня.

“Це, звичайно, спойлер, це лише R&D. Я не можу зараз говорити, що це на 100% відбудеться, не можу говорити про дедлайни. Але, по-перше, ми працюємо над віртуальним помічником Надія, який, можливо чи ні, зʼявиться в Дії. Це робоча назва”, – розповів Федоров на конференції Надлюди.

Міністр уточнив, що мова йде про віртуальний помічник нового покоління Надія.

“Ми спілкуємося з компанією OpenAI, щоб максимально автоматизувати і зробити зрозумілою мовою відповідь на будь-яке ваше питання. Наприклад, ви говорите: “Надія, знайди ЦНАП поруч зі мною, який знаходиться в такому-то районі, в такому-то місті, і скажи, які послуги можна отримати”. І тобі людською мовою мови максимально персоналізовано дається відповідь, де можна знайти цей ЦНАП, і так далі”, – пояснив Федоров.

За його словами, йдеться не лише про те, що можна отримати на порталі або в застосунку Дія, а взагалі про будь-яку відповідь на питання, що стосується державних сервісів.

“Я поки не можу розповісти всю архітектуру, але, звичайно, ми не будемо використовувати персональні дані. Ми дизайнимо систему таким чином, щоб все було максимально безпечно, тому що це головний виклик. З точки зору технології це буде максимально умовна локалізація”, – акцентував міністр.

Нагалдаэмо, у лютому в Україні почав працювати чат-бот із штучним інтелектом ChatGPT від компанії OpenAI, який володіє українською мовою.

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button