Україна

Taurus для України. Великий скандал у НімеччиніСюжет


Taurus для України. Великий скандал у Німеччині

Taurus – це сімейство авіаційних крилатих ракет класу “повітря-земля” великої дальності (понад 500 км).

 
Німеччина вже довго відмовляється передати Україні ракети Taurus. Але на вихідних питання щодо передачі ракет набуло нового обігу. Російські пропагандисти оприлюднили перехоплену розмову двох німецьких офіцерів.
 
Аудіозапис не лише виявив прогалини у безпеці комунікацій військових ФРН, а й фактично спростував аргументи, якими канцлер Олаф Шольц раніше пояснював неможливість надання Україні цих ракет. Німеччина підтвердила справжність розмови.
 
У німецькій пресі та соцмережах цю історію вже називають Taurus-Leaks. Вона спровокувала низку питань до уряду Німеччини, адже його голова Олаф Шольц доводив, що не може схвалити передачу Taurus, оскільки їх використання потребувало б безпосереднього контролю німецьких фахівців на місці в Україні — тоді як розмова офіцерів спростовує це.
 
Що за аудіозапис
 
Російська пропагандистка Маргарита Симонян опублікувала аудіозапис, на якому, як стверджується, генерал і кілька офіцерів Військово-повітряних сил Німеччини обговорюють параметри використання ракет Taurus, зокрема для ударів Кримським мостом.
 
За твердженням Симоньян, йдеться про розмову, яка відбулася 19 лютого. Один із співрозмовників каже, що міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус “має намір ретельно опрацювати питання постачання ракет Taurus в Україну”, і додає: “Ніхто не знає, чому федеральний канцлер блокує ці поставки”.
 
Шольц раніше неодноразово виступав проти можливої передачі Україні далекобійних ракет Taurus, заявляючи, що це може втягнути країну у війну з Росією.
 
29 лютого він заявив, що не хоче постачати Україні ракети Taurus, оскільки дальність їхньої дії дозволяє вразити цілі в Москві. “Радіус дії Taurus складає 500 км, і якщо його неправильно використовувати, він може досягти певних цілей десь у Москві”, – сказав канцлер.
 
Під час розмови співрозмовники докладно обговорюють різні технічні аспекти можливих постачань ракет Taurus Україні — від способу їх встановлення на літаки до навчання військового персоналу та способів постачання.
 
При цьому вони висловлюють думку, що якщо рішення про постачання буде ухвалено, вони можуть бути застосовані не раніше ніж через вісім місяців.
 
Судячи з запису, учасники також говорять про можливі цілі, які могли б вразити ракети. “Є дві цікаві цілі – міст на сході та склади боєприпасів, які знаходяться вище, – заявляє один із німецьких військових, ймовірно, маючи на увазі Керченський міст. – Міст на сході важко дістати, це досить дрібна мета, але Taurus це може зробити, склади боєприпасів також може вразити”. При цьому учасники розмови кажуть: “Міст через свою величину подібний до злітної смуги. Тому для нього може знадобитися не десять і навіть не двадцять ракет”.
 
Однак головні питання учасників розмови викликає питання, яким чином призначати цілі для ударів і як уникнути прямої участі в цьому процесі німецьких військових. “Нам потрібно стежити, щоб із самого початку не було формулювань, які роблять нас стороною конфлікту”, – каже один із офіцерів.
 
 
Невипадкова публікація?
 
Spiegel пише, що Міноборони Німеччини стурбоване інцидентом, оскільки “не виключено, що було перехоплено й іншу внутрішню інформацію”. За даними газети, розмова офіцерів проходила не за захищеною лінією зв’язку, а через незашифровану платформу WebEx.
 
Експерти вважають, що час публікації був невипадковим.
 
“Минулого тижня канцлер виключив передачу Taurus Україні, але причини його відмови були спростовані експертами протягом доби, Росії хотілося б, щоб він утримався від зеленого світла за цим рішенням”, – цитує DW експерта з оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман.
 
Як пише Deutsche Welle, публікація розшифровки викликала гнівну реакцію німецьких політиків, які почали ставити питання щодо безпеки секретної інформації загалом.
 
Що це за ракета?
 
Крилата ракета класу повітря-земля Taurus KEPD 350 виробляється шведсько-німецькою компанією Taurus Systems і має дальність до 500 км.
 
Taurus призначені для високоточних ударів та ураження високозахищених цілей, серед яких можуть бути укріплені командні пункти, бункери, мости.
 
 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button