Україна

Супермаркетам збираються заборонити продавати тютюн та алкоголь

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким хочуть змінити точки продажу алкоголю, сигарет, електронних сигарет, IQOS і Glо, передає 1NEWS з посиланням на OBOZREVATEL.

Продавати ці товари планують тільки в спеціалізованих магазинах.

Ініціатор документа – член комітету Ради з питань молоді та спорту, нардеп від «Слуги народу» Георгій Мазурашу пропонує, щоб пиво, алкогольні та слабоалкогольні напої, столові вина, тютюнові вироби, електронні сигарети й рідини до них, а також пристрої для споживання тютюнових виробів без їхнього згоряння продавалися тільки в спеціалізованих стаціонарних торгових точках.

Інші товари в цих магазинах, крім перелічених, продаватися не можуть. Тому реалізовувати алкоголь і тютюн буде заборонено в приміщеннях торгових організацій, які продають харчові продукти, товари дитячого асортименту та спортивні товари.

У випадку порушення вимог накладатимуть штраф – 10 прожиткових мінімумів працездатних осіб, установлених на момент сплати. Зараз він становив би 23 790 грн.

У законі не прописано, якими мають бути спеціально відведені місця продажу.

«Загалом за нормами Рамкової конвенції ВООЗ у боротьбі проти тютюну пропозицій про окремі місця для продажу таких виробів немає. Водночас практика певних країн свідчить, що це діє як спосіб зменшення їхньої доступності», – розповів фахівець громадської організації «Життя» Дмитро Купира.

Законопроєкт направили на розгляд комітету.

Як і раніше, продаж алкоголю і тютюну буде заборонено:

особам, які не досягли 18 років;
у приміщеннях і на території навчальних закладів і закладів охорони здоров’я, крім ресторанів на території санаторіїв;
у закритих спортивних спорудах, крім пива у пластиковій тарі;
з торгових автоматів;
у споживчих упаковках, що містять менш як 20 сигарет;
з рук;
у не призначених для цього місцях торгівлі;
на полицях самообслуговування. Винятком є сигарети в блоках, алкогольні та слабоалкогольні напої, вино й пиво.

 

 

 

Back to top button