Україна

Суд наклав арешт на майно Петра Порошенка

Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про накладання арешту на майно п’ятого президента Петра Порошенка у справі про державну зраду, повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на рішення суду.

Відповідну ухвалу суду було оголошено під час судового засідання у четвер.

«Клопотання прокурора про накладення арешту на майно задовольнити», – йдеться в документі.

Інформацію про те, що прокуратура вимагає накласти арешт на майно Порошенка, також підтвердив його адвокат Ігор Головань.

Офіс Генпрокурора повідомив 1News, що Печерським районним судом м. Києва розглянуто клопотання прокурора Офісу Генерального прокурора про арешт майна підозрюваного у кримінальному провадженні п’ятого Президента України, повноваження якого припинено.

Судом прийнято рішення про накладення арешту на майно підозрюваного, яке належить йому на праві власності відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна. Зокрема, це об’єкти нерухомості, корпоративні права та інше.

“Подача та розгляд клопотання відбулися із дотриманням всіх процесуальних норм”, – говориться у повідомленні.

Офіс Генпрокурора нагадає, що народний депутат України – п’ятий Президент України, повноваження якого припинено, підозрюється в тому, що за попередньою змовою групою осіб, здійснив сприяння діяльності терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР» шляхом організації та придбання вугілля у підконтрольних їм підприємств за державні кошти України, поставивши енергетичну сферу України у залежність від Російської Федерації та терористичних організацій. Таким чином було підірвано економічну безпеку держави в 2014-2015 роках та позбавлено її можливостей для диверсифікації джерел постачання енергетичних ресурсів. Також своїми діями він надав Російській Федерації більш широкі можливості для подальшого втручання у внутрішні справи України і ведення підривної діяльності проти неї.

Санкції кримінальних правопорушень за ч. 1 ст. 111 та ч. 1 ст. 258-3 КК України передбачають додаткове покарання у вигляді конфіскації майна або без такої.

Раніше у цьому ж кримінальному провадженні також вже накладено арешти на майно інших підозрюваних – народного депутата та вугільного бізнесмена.

Досудове розслідування триває і здійснюється слідчими Державного бюро розслідувань та Служби безпеки України.

Нагадаємо, сьогодні Порошенко заявив, що не зможе повернутися до України у першій половині січня і планує прибути 17 січня.

Back to top button