Україна

Соціологи повіломили, як змінилося ставлення українців до США й Польщі


Соціологи повіломили, як змінилося ставлення українців до США й Польщі

США і Великобританію вважають дружніми до України по 81% опитаних, Німеччину – 80%, Польщу і Литву – по 79%, Канаду – 78%, Францію – 70%, Японію – 55%.

Через два роки після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну більшість українців вважає найбільш дружніми до України США, Великобританію Німеччину, Польщу, Литву, Канаду, Францію і Японію (55%), але ставлення українців до Польщі й США дещо погіршилося з літа 2023 року. Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи Рейтинг.

За даними анкетування, прихильність українців розподілилася так: США і Великобританію вважають дружніми до України по 81% опитаних, Німеччину – 80%, Польщу і Литву – по 79%, Канаду – 78%, Францію – 70%, Японію – 55%.

Позитивна оцінка Польщі з боку укарїнців у порівнянні з минулим роком зменшилася з 94% до 79%, з 79% до 33% знизилася частка тих, хто вважає Польщу однозначно дружньою.

Із 61% у червні 2023 року до 35% в лютому 2024 року знизилася частка тих, хто вважає США однозначно дружніми, цю країну дедалі частіше називають “радше дружньою”.

Абсолютна більшість українців вважає ворожими країнами Росію (97%), Білорусь (90%) та Іран (75%).

Змінилося ставленні до Китаю й Угорщини: вони перейшли в категорію «радше недружніх» країн: 58% вважають ворожим Китай, і 52% – Угорщину, а раніше ці дві держави сприймалися більш нейтрально: Китай у червні 2023 вважали ворожою країною 34% опитаних, а 52% – нейтральною, а Угорщину вважали раніше ворожою країною 42% опитаних, ще 26% – нейтральною.

Погіршилося сталенні до Білорусі: з 56% до 71% зросла частка респондентів, які називають її абсолютно ворожою країною.

Ізраїль визнано нейтрально-дружнім: 44% українців оцінили цю країну як нейтральну, 38% – як дружню.

Туреччину сприймають як радше нейтральну країну (51%), але з червня 2023 року з 40% до 30% зменшилася кількість відгуків про Туреччину як дружню країну.

Нагадаємо,  20 лютого польські фермери провели загальний страйк. Вони блокували приблизно 200 місць по всій Польщі: дороги, ключові вузли комунікацій і пункти пропуску на кордоні з Україною. 

Як повідомлялося, польські фермери збираються продовжити блокування кодону з Україною ще на місяць – до квітня.

Дуда висловився про блокування кордону польськими фермерами

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button