Україна
Шмигаль назвав пріоритети України в євроінтеграції
Пріоритетами України є продовження поступової інтеграції у внутрішній ринок, енергетичний, цифровий та платіжний простір ЄС.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що пріоритетами у роботі уряду України є продовження інтеграції у внутрішній ринок, енергетичний, цифровий та платіжний простір ЄС. Про це у понеділок, 5 вересня, повідомляє прес-служба Кабміну.
Зазначається, що про це Шмигаль сказав у ході пленарного восьмого засідання Ради асоціації Україна – ЄС. Він зазначив, що зараз усі гілки влади працюють над виконанням рекомендацій Євросоюзу.
“Після набуття Україною статусу кандидата та виконання 7 рекомендацій ЄС, нашим ключовим пріоритетом є перехід до переговорного процесу щодо членства”, – наголосив глава Кабміну.
Він зазначив, що Україна цінує підтримку Європейським Союзом українського енергетичного сектору та подякував за ініціювання створення на базі Енергетичного Співтовариства Фонду енергетичної підтримки України: “Наша держава розраховує на значне збільшення обсягів експорту електроенергії з України та подальшу підтримку Єврокомісії у комунікації з ENTSO-E”.
За словами Шмигаля, активізовано також діалог про співпрацю з ЄС у сфері відновлюваної енергетики на тлі скорочення залежності Європи від російських енергоресурсів.
Новий статус України як кандидата в члени ЄС сприяє процесу приєднання до Єдиної зони платежів (SEPA).
Шмигаль наголосив, що Національний банк України вже співпрацює з Європейською платіжною радою щодо узгодження порядку приєднання до SEPA та технічних аспектів інтеграції з її учасниками: “Це надасть нові можливості українській економіці”.
Серед пріоритетних цілей також отримання режиму внутрішнього ринку з ЄС у цифровому секторі та прискорена інтеграція до Єдиного цифрового ринку.
Важливим є і створення спільного простору міжнародного роумінгу між Україною та ЄС та приєднання України до програми ЄС “Roam like at home”. Прем’єр-міністр підкреслив, що мета України – якнайшвидше розпочати предметний діалог з приводу приєднання до політики ЄС Роумінг як вдома. За його словами, це один із ключових кроків для України у статусі країни-кандидата на шляху до інтеграції до Єдиного цифрового ринку ЄС.
Нагадаємо, сьогодні відбулося восьме засідання Ради асоціації Україна – Євросоюз, за підсумками якого було ухвалено спільну заяву.
Також сьогодні Україна та ЄС підписали п’ять угод, що наближають країну до вступу до ЄС.
Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news