Україна

СБУ попередила про небезпечні електронні листи


СБУ попередила про небезпечні електронні листи

Розсилка спрямована переважно на органи державної влади і містить файли, які при запуску завантажують на комп’ютер шкідливі програми, щоб збирати конфіденційні дані.

Служба безпеки України у четвер, 18 січня повідомила про факти фішингової розсилки електронних листів зі шкідливими файлами. Розсилка здійснюється від імені СБУ, але насправді ніяк не пов’язана із Службою безпеки.

“Служба безпеки України фіксує фішингові розсилки електронних листів нібито від імені СБУ. Розсилка спрямована переважно на органи державної влади. На перший погляд ці листи здаються правдоподібними, однак насправді вони не мають жодного відношення до СБУ”, – заявили у спецслужбі.

Зазначається, що ці листи містять файли і застосунки, які при запуску завантажують на комп’ютер користувача шкідливе програмне забезпечення, щоб збирати конфіденційні дані.

У СБУ пояснили, що такі фейкові розсилки можуть використовуватися російськими спецслужбами для шпигунства та збору інформації.

Департамент кібербезпеки СБУ закликає не відкривати файли від невідомих абонентів на електронній пошті, в месенджерах чи в СМС.

“У разі отримання таких електронних листів не переходьте за посиланнями та не завантажуйте файли та програми. Якщо таке сталося – перевстановіть операційну систему вашого комп’ютера та повідомте про цей інцидент СБУ за телефоном: 0 800 501 482 та на електронну пошту: [email protected]”, – поінформували у спецслужбі.

Раніше в Укренерго повідомляли про шахраїв, які діють від імені компанії.

Шахрайські схеми: де на нас чатують тенета аферистів

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button