Україна

Росія перед наступом атакувала Starlink секретною технологією – ЗМІ


Росія перед наступом атакувала Starlink секретною технологією - ЗМІ

Російські військові розгорнули потужнішу електронну зброю і складніші засоби, щоб порушити роботу системи Starlink.


Росія задіяла передові технології для створення перешкод супутниковому інтернету Starlink, що призвело до нових перебоїв у роботі на північній лінії фронту. Про це пише The New York Times.
 
У травні, коли російські війська зайняли позиції під Харковом, вони розгорнули потужнішу електронну зброю і складніші засоби, щоб порушити роботу системи Starlink.
 
Міністр цифрових технологій України Михайло Федоров заявив, що в нещодавніх атаках Росії на Starlink, мабуть, використовували нові й досконаліші технології. Раніше ця служба протистояла перешкодам на фронті, де широко застосовувалися засоби радіоелектронної боротьби, радіоперешкоди та інші порушення зв’язку.
 
“Росіяни зараз тестують різні механізми, щоб порушити якість зв’язку Starlink, тому що це так важливо для нас”, – заявив глава Мінцифри.
 
Федоров додав, що Україна постійно спілкується з компанією Ілона Маска SpaceX, щоб розв’язувати проблеми.

Нагадаємо, у лютому стало відомо, що росіяни на фронті почали використовувати термінали Starlink. Пізніше у ГУР ці дані підтвердили й оприлюднили докази. За даними розвідки, РФ отримує термінали Starlink через треті країни завдяки так званому паралельному імпорту.

У травні під час наступу російських військ в Харківській області термінали Starlink, які використовують бійці ЗСУ, вийшли з ладу.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button