Україна

Raiffeisen Bank перевіряють у зв’язку з відмиванням грошей і роботою в РФ


Raiffeisen Bank перевіряють у зв язку з відмиванням грошей і роботою в РФ

Банк перевіряють два регулятори: австрійський FMA та американський OFAC, що вивчає бізнес, який RBI веде на тлі війни в Україні.

Австрійський фінансовий регулятор FMA розслідує діяльність Raiffeisen Bank International через проблеми боротьби з відмиванням грошей. Також продовжується розслідування у зв’язку з роботою банку на території Росії. Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters.

Raiffeisen Bank повідомив у своєму звіті, що розслідування в Австрії зосереджено на правилах “знай свого клієнта”, маючи на увазі ключовий захід безпеки щодо запобігання відмиванню грошей.

Raiffeisen Bank International також перебуває під розслідуванням санкційного органу США – Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів (OFAC).

Австрійське розслідування стосується платежів за участю Росії та даних, розкритих Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів у межах проекту під назвою Секрети Кіпру.

Регулятор вивчає платежі за участю трьох клієнтів, оброблені в період з 2017 по 2020 рік. Він вважає, що банк “не повністю виконав свої адміністративні зобов’язання”.

Банк також надав оновлену інформацію про розслідування в США, згідно з якою OFAC має намір “прояснити платіжний бізнес… який RBI веде з банками-кореспондентами США у світлі подій, пов’язаних з Росією та Україною”.


Raiffeisen – найбільший західний банк, що продовжує працювати на території Росії.

Банку Raiffeisen в Україні, де йому належить третій за обсягом вкладів населення та за кількістю відділень Райффайзен Банк (раніше Райффайзен Банк Аваль).

Нагадаємо, австрійський Raiffeisen Bank International знайшов ризикований спосіб, як скоротити витрати на виведення своїх грошей із Росії. Зокрема, банк уклав угоду з Олегом Дерипаскою, що нині перебуває під санкціями ЄС.

Як відомо, НАЗК внесло австрійську банківську групу RaiffeisenBankInternational до переліку міжнародних спонсорів війни за продовження роботи на території країни-агресора Росії та за офіційне визнання так званих “ДНР” і “ЛНР”. 

У березні 2023 року повідомлялося, що Raiffeisen Bank International прагне продажу чи виділення свого російського підрозділу.

Проте в липні Raiffeisen Bank International відклав плани піти з фінансового ринку Росії. Це відбувалося на тлі того, що Австрія продовжує докладати зусиль для захисту своїх зв’язків із РФ.

На початку листопада плани виходу компанії з РФ знову були відкладені.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button