Рада схвалила легалізацію медичного канабісу
Закон буде введено в дію через півроку після його опублікування – у другому півріччі 2024-го року, прогнозують у парламенті.
Верховна Рада в другому читанні проголосувала за легалізацію медичного канабісу в Україні. Законопроєкт №7457 був прийнятий 248 голосами в цілому, повідомив нардеп Ярослав Железняк у Telegram в четвер, 21 грудня.
Голосування по фракціях:
- Слуга народу – 178
- Європейська солідарність – 0
- Батьківщина – 0
- Платформа за життя та мир – 10
- За майбутнє – 7
- Голос – 19
- Довіра – 12
- Відновлення України – 12
“Закон вводиться в дію через півроку після його опублікування. Тому це десь друге півріччя 2024-го року”, – написав Железняк.
Сам законопроєкт має назву “Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни”.
Як йдеться у пояснювальній записці, передбачається обмежена легалізація каннабісу, його смоли, екстрактів і настоянок, а також тетрагідроканнабінолу (ТГК) – першого та єдиного на сьогодні каннабіноїду, дозволеного для медичного застосування в деяких країнах.
Зараз в Україні відсутнє регулювання у сфері поводження з речовинами, що належать до наркотичних та психотропних, але при цьому необхідних для надання якісних медичних послуг, запобігання стражданням пацієнтів та допомоги в одужанні від складних хвороб.
В Україні це питання особливо актуальне для таких категорій:
- діти з епілепсією
- онкохворі
- хворі, які потребують паліативної допомоги (при невиліковних хворобах)
- ветерани війни з ПТСР.
Чинне законодавство забороняє будь-яку діяльність щодо канабісу, його смоли, екстрактів та настоянок, а також ТГК. У контексті легалізації коноплі йдеться виключно про канабіс із допустимою концентрацією ТГК. Її ступінь ще належить встановити Кабінету міністрів.
Зміни розроблені на основі міжнародних досліджень та напрацювань. Терапевтичний ефект канабідіолу (КБД) підтверджено також висновками профільних міжнародних установ.
Ліки на основі канабісу дозволені у 56 країнах, у тому числі державах ЄС, Канаді, Великій Британії та США.
Нагадаємо, що законопроект про медичний канабіс зареєстрували у Раді ще у червні 2022 року. А 13 липня парламент прийняв його у першому читанні.
Опитування: думки українців щодо легалізації медичного канабісу розділилися
Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp