Україна

Приймали стриманіше. ЗМІ про Зеленського в СШАСюжет


Приймали стриманіше. ЗМІ про Зеленського в США

Візит Зеленського припав на той час, коли десятки республіканців виступили проти нового пакету військової та гуманітарної допомоги Україні.

Володимир Зеленський завершив свій другий з початку повномасштабного російського вторгнення візит до США. Поїздка тривала з 18 до 21 вересня.
 
На тлі втоми
 
Як пише The New York Times, візит президента України проходив на тлі зростаючої втоми американського суспільства від війни та протестів республіканців проти надання подальшої військової допомоги Києву. Конгрес США вже схвалив військову, економічну, гуманітарну та іншу допомогу Україні на загальну суму 113 мільярдів доларів.
 
Президент України заявив членам Конгресу, що без допомоги Вашингтона Київ програє війну. Джо Байден запевнив його, що США залишаться союзником України у довгостроковій перспективі.
 
За підсумками переговорів двох лідерів було оголошено новий пакет військової допомоги Києву вартістю 325 мільйонів доларів. До нього, зокрема, увійшли зенітні комплекси Avenger, ракети AIM-9M для протиповітряної оборони, протитанкові комплекси Javelin, батарея ППО Hawk та кілька видів боєприпасів.
 
Не всі прийняли
 
Рік тому Зеленського зустрічали у Конгресі зовсім інакше, зазначає CNN. Демократи тоді контролювали Палату представників, і громадська підтримка фінансування військових дій в Україні була вищою.
 
“Коли Зеленський виступав із проханням про виділення додаткових коштів та зброї на спільному засіданні Конгресу, його зустрічала переповнена Палата представників, члени якої, одягнені у жовто-блакитне, стоячи вітали його на знак підтримки України, – нагадує видання. — Тепер український президент повернеться до Конгресу до нового спікера, який зіткнувся з заколотом праворуч, який ще не обіцяв допомоги Україні в майбутньому, і який має співвіднести своє власне політичне майбутнє з майбутнім України у баченні Зеленського”.
 
У Сенаті лідер демократичної більшості Чак Шумер організував закрите засідання для всіх 100 сенаторів, на якому виступив Зеленський.
 
Проте речник Конгресу Кевін Маккарті відмовився заради виступу Зеленського збирати весь Конгрес – і Сенат, і Палату представників.
 
Рішення Маккарті не організовувати зустріч, на якій український президент міг би безпосередньо звернутися до рядових законодавців, наголошує на глибоких розбіжностях між республіканцями щодо подальшої допомоги США Києву.
 
Замість того, щоб розстелити червону килимову доріжку для українського президента, Маккарті, який ще кілька місяців тому рішуче заявляв про підтримку Києва, тепер каже, що Зеленський має переконати його в тому, що підтримка боротьби з Росією коштує грошей та часу Конгресу.
 
“Чи обраний Зеленський до Конгресу? Чи є він нашим президентом? Я не думаю, що маю брати на себе якісь зобов’язання, — сказав Маккарті журналістам. — Де звітність за вже витрачені гроші? Який план перемоги? Я вважаю, що американська громадськість хоче знати саме це”.
 
“Перше, що я вам скажу, це те, що в Палаті представників зараз немає грошей на Україну, заявив CNN Байрон Дональдс, консервативний член Фракції свободи Палати представників від штату Флорида. — Щиро кажучи, зараз не найкращий час для присутності тут Зеленського. Такою є реальність”.
 
Незважаючи на зниження рівня громадської підтримки, на Капітолійському пагорбі обидві партії загалом, як і раніше, підтримують фінансування України.
 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button