Україна

Посол України пояснив, чому квитки на евакуаційні рейси з Ізраїлю платні


Посол України пояснив, чому квитки на евакуаційні рейси з Ізраїлю платні

Коштів для безкоштовної евакуації громадян України з Ізраїлю у бюджеті немає, появили в посольстві.


Україна розпочала евакуацію своїх громадян з Ізраїлю, однак деякі українці обурились через платні квитки на евакуаційні рейси. У коментарі Радіо Свобода українка Оксана поскаржилась, що квиток на евакуаційний рейс з Ізраїлю коштував 415 євро, попри очікування, що квитки будуть безкоштовні.
 
“З’явилося оголошення на сайті Консульства України в Ізраїлі, що буде влаштовано евакуаційний рейс, яким можуть скористатися українці. І він буде безкоштовним, там була така інформація. Я зареєструвалася за посиланням, що я бажаю скористатися цим рейсом, і десь через два дні мені надіслали посилання, де повідомили про те, що буде евакуаційний рейс, але він буде коштувати 415 євро за одну людину”, – розповіла жінка.
 
За словами іншої громадянки України Тетяни, вона не змогла евакуюватися через надто дорогі квитки.
 
Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук у коментарі Громадському пояснив, що про безоплатні квитки у повідомленні посольства взагалі не йшлося, а коштів для безкоштовної евакуації громадян у бюджеті немає. 
 
За його словами, 400-450 євро – найнижча ціна на ринку. Водночас посольство змогло домовитися з авіаперевізниками про довоєнні ціни на квитки.
 
“Ми дійсно для найбільш вразливих ситуацій знаходимо можливість їх фінансувати. Але це виняток із правил. Ідеться про людей, які доводять нам, що вони опинилися в Ізраїлі без засобів для існування, їхні квитки були скасовані, й у них немає коштів купити нові”, – зазначив Корнійчук.
 
Євген Корнійчук у коментарі “Українська правда. Життя” наголосив, що гроші за квитки отримує авіакомпанія, а не посольство. Також квитки на інші рейси до Європи коштують дорожче, ніж запропоновані українцям евакуаційні рейси (у середньому 1000 євро).
 
“Можу сказати, що ми провели дослідження, ми слідкуємо за евакуацією. Американці, канадці, німці беруть оплату зі своїх громадян за евакуацію. Ми домовилися з компаніями за довоєнні ціни. Якщо хтось вважає, що дорого, ми не змушуємо (летіти евакуаційним рейсом – ред.) Зараз набагато більше людей, які задоволені”, – додав посол.

Нагадаємо, під час першого евакуаційного рейсу, 14 жовтня, понад 200 громадян України вдалося вивезти до Румунії, переважно жінок і дітей. Сьогодні, 16 жовтня, з Ізраїлю вилетів другий евакуаційний борт із 155 громадянами України, серед яких 107 жінок і 23 дитини.

У Секторі Гази перебувають майже 260 українців, дипломати працюють разом із партнерами задля їхньої евакуації.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button