Україна

Переговори щодо зернової угоди тривають – ЗМІ


Переговори щодо зернової угоди тривають - ЗМІ

Переговори тривають із “усіма сторонами”, але особисті переговори з Росією завершилися, стверджує неназване джерело в ООН.

Неофіційні переговори щодо продовження зернової угоди тривають на тлі спроб Росії зменшити термін дії домовленостей. Про це у вівторок, 14 березня, повідомляє Sky News із посиланням на неназваного представника ООН.

За його словами, переговори тривають із “усіма сторонами”, але особисті переговори з Росією завершилися.

Україна наполягає на продовженні угоди на 120 днів, як було раніше юридично оформлено. Однак Росія хоче продовжити угоду лише на 60 днів.

“Росіяни зрозуміли, що 60 днів (продовження) юридично неможливі, тому вони намагаються знайти вихід”, – зазначив у коментарі ЗМІ високопосадовець уряду України.

Раніше у вівторок Росія заявила, що зернову угоду нібито продовжено на 60 днів і на колишніх умовах.

Як відомо, зернову угоду було укладено у липні 2022 року та продовжено на 120 днів у листопаді. Її термін спливає вже цього тижня – 18 березня. Україна виступає за продовження операції одразу на рік і пропонує розширити її дію на порт Миколаєва.

А поки що Росія блокує інспекції суден із зерном у Босфорі. Через це у січні експорт української агропродукції впав на 25% порівняно з груднем.


Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button