Україна

Опитування про війну. ЄС не вірить в УкраїнуСюжет


Опитування про війну. ЄС не вірить в Україну

Підтримка України серед європейців залишається широкою, але майже через два роки після повномасштабного вторгнення лише 10% вірять, що вона може перемогти Росію.

 
До другої річниці вторгнення Росії в Україну в ЄС компанії Datapraxis та YouGov провели опитування про підтримку України та перспективи війни. Виявилося, що у перемогу ЗСУ на полі бою вірять лише 10% європейців.
 
Вплив на настрої
 
В опитуванні взяли участь трохи більше 17 тисяч осіб у 12 країнах-членах ЄС, включаючи Францію, Німеччину, Угорщину, Італію, Нідерланди, Польщу, Іспанію та Швецію.
 
Опитування проводилося в січні 2024 року на тлі суперечок, що продовжуються в конгресі США про додаткове фінансування України і до рішення Євросоюзу про виділення фінансової допомоги Києву на 50 мільярдів євро. Автори доповіді зазначають, що на результати опитування також міг вплинути невдалий контрнаступ ЗСУ та перспектива повернення Дональда Трампа на пост президента США, після чого Штати можуть припинити підтримувати Україну.
 
Вірять у компроміс
 
Опитування показало, що лише один із 10 європейців у 12 опитаних країнах вірив у перемогу України на полі бою, тоді як удвічі більше (20%) прогнозували перемогу Росії. Навіть у найбільш оптимістично налаштованих країнах-членах ЄС – Польщі, Швеції та Португалії – менш ніж кожен п’ятий (17%) вірив у перемогу Києва.
 
У всіх країнах, як показало опитування, найпоширенішою думкою, яку розділяли в середньому 37% респондентів, було те, що війна закінчиться компромісним врегулюванням – хоча деякі країни були схильнішими до такого результату, ніж інші.
 
Як змінювалися настрої
 
При цьому, думки європейців щодо того, що має робити Євросоюз у ході війни, розділилися. 41% респондентів, які відповіли, що війна закінчиться компромісом, заявили, що ЄС має підштовхувати Україну до переговорів. Такої позиції дотримуються жителі Угорщини (64%), Греції (59%), Італії (52%), Румунії (50%) та Австрії (49%).
 
Ще 31% респондентів, які чекають на компромісну угоду, вважають, що ЄС має продовжувати підтримувати Україну, щоб вона повернула свої території. Таку думку найчастіше висловлювали жителі Швеції (50%), Португалії (48%) та Польщі (47%).
 
Автори доповіді зазначають, що громадська думка в Європі розділилася вже втретє від початку повномасштабної російсько-української війни. Незабаром після вторгнення військ РФ в Україну багато європейців виступали за якнайшвидше завершення війни, зокрема ціною територіальних поступок. Однак після успішного настання ЗСУ у 2022 році та широкої підтримки Києва з боку США більшість європейців вважали, що ЄС має підтримувати Україну доти, доки вона не звільнить усі свої території. Тепер багато жителів країн Європи вважають, що війна має закінчитися компромісною угодою.
 
Опитування показало, що багато європейців дедалі частіше вважають, що війна Росії проти України безпосередньо стосується їх самих. 33% заявили, що вона має більший вплив на їхню країну – і на Європу (29%) – ніж війна на Близькому Сході (порівняно з 5%, які сказали протилежне).
 
 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button