Україна

ООН: Населення України скоротилося на 10 млн після вторгнення РФ


ООН: Населення України скоротилося на 10 млн після вторгнення РФ

Найбільша частина скорочення населення України припадає на 6,7 млн біженців, які зараз живуть за кордоном, переважно в Європі. Військові смерті також врахували як чинник.

Населення України скоротилося на 10 млн осіб, або приблизно на чверть, з початку повномасштабного вторгнення Росії через відтік біженців, падіння народжуваності та загибелі на війні, заявила Флоренс Бауер, голова східноєвропейського відділення Фонду ООН у галузі народонаселення. Про це повідомляє Reuters у вівторок, 22 жовтня.

Бауер зазначила, що вторгнення в лютому 2022 року перетворило і без того складну демографічну ситуацію на щось серйозніше.

“Рівень народжуваності різко впав і зараз становить близько однієї дитини на жінку, що є одним із найнижчих показників у світі”, – пояснила вона.

Для підтримки стабільного населення потрібен рівень народжуваності 2,1 дитини на жінку.

Наразі точний облік впливу війни на населення України доведеться відкласти до закінчення конфлікту, коли нарешті можна буде провести повний перепис.

Безпосередній вплив відчули регіони, які практично знелюдніли, села, де залишилися лише особи похилого віку, та пари, не здатні створити сім’ї.

Найбільша частина скорочення населення України припадає на 6,7 млн біженців, які зараз живуть за кордоном, переважно в Європі. Військові смерті також були чинником.

Нагадаємо, за перше півріччя 2024 року в Україні народилося 87 655 дітей, що на 9% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Водночас зафіксовано 250 972 смертей.

Раніше повідомляли, що в Україні не варто очікувати бебі-буму після завершення війни.

НАН прогнозує зменшення населення України до 25,2 млн осіб

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × 5 =

Back to top button