Україна

Офіс генпрокурора завершив розслідування проти Медведчука і Козака (ВІДЕО)

Розслідування встановило, що двоє депутатів допомогли владі Росії незаконно видобувати нафту та газ на території окупованого нею Криму

Офіс генпрокурора завершив розслідування стосовно народних депутатів Віктора Медведчука і Тараса Козака, які підозрюються в державній зраді та розграбуванні національних цінностей.

Розслідування встановило, що двоє депутатів допомогли владі Росії незаконно видобувати нафту та газ на території окупованого нею Криму, – інформує 1NEWS.

Зокрема, вони передали окупаційній владі матеріальну та документальну базу щодо розробки родовища “Глибока”. Воно розташоване в прикерченському шельфі Чорного моря у виключній (морській) економічні зоні України. За даними ОГП, без допомоги цих нардепів РФ знадобились би роки та величезні ресурси для освоєння ділянки з перспективними запасами на понад 38 млрд грн.

Крім того, за сприяння одного з нардепів в Криму створювався такий собі “правонаступник” зареєстрованого в Україні підприємства, щоб потім отримати на підставі уже наявних українських дозволів та готових технічних документів незаконні “дозволи” від держави-агресора.

Також, за даними слідства, Медведчук і Козак за вказівками російської влади збирали і передавали РФ інформацію про місця дислокації військових формувань та їх бойової підготовки, сприяли в залученні українців “до реалізації заходів на шкоду Україні для дестабілізації суспільно-політичної ситуації в державі”.

Йдеться про передачу конфіденційної інформації про одну з військових частин української армії, а також про активну участь у розробці так званого проєкту “Промінь”. Він мав сприяти формуванню в Україні потрібної для РФ суспільної думки, прийняттю вигідних для РФ управлінських, економічних, політичних рішень, що руйнуватиме самостійність державної влади та незалежність у міжнародних відносинах.

Матеріали провадження відкрили адвокатам Медведчука, який перебуває під домашнім арештом. Матеріали щодо козака виділені в окреме провадження у зв’язку із його розшуком, хоча основні слідчі дії стосовно нього також завершені.

Після ознайомлення захисту з усім доказовим масивом справа піде до суду.

Офіс генпрокурора чекає на “непростий судовий процес, у якому нам доведеться прийняти серйозний процесуальний бій”.

Джерело:  Офіс генерального прокурора

Back to top button