Україна

На українських ТЕС зафіксували найменші запаси вугілля за останні 30 років

Без достатніх поставок вугілля збалансуватися можна буде або при переході на спалювання природного газу або за рахунок відключення споживачів

Запаси вугілля на складах українських теплоелектростанцій становлять 455 тис тонн, що не може гарантувати енергетичну безпеку країни та є історичним мінімумом.

Про це заявив головний диспетчера НЕК “Укренерго” Віталій Зайченко на засіданні НКРЕКП, – інформує 1NEWS.

“На жаль, склади вугільних електростанцій спрацьовані до рівня, який, напевно, є найнижчим за весь період незалежності України, – розповів Зайченко. Хочу звернути увагу, що половина цього вугілля зосереджена на двох станціях: 116 тис. тонн антрациту на Луганській ТЕС і 105 тис. тонн на Слов’янській ТЕС, яка, як ви знаєте, не працює. Залишилося на всіх інших станціях 220 тис. тонн, яких абсолютно недостатньо для гарантування енергетичної безпеки країни”.

За його словами, активні запаси вугілля нижче гарантованих на 522 тис. тонн – на 51 тис. тонн з антрациту і на 471 тис. тонн – з газового вугілля.

Зайченко зауважив, що минулий “морозний” тиждень енергосистема витримала завдяки нарощуванню імпорту електроенергії з Білорусі: в період з 18 до 24 січня він збільшився з 6,3 до 9,4 млн кВт-год на добу.

Водночас, пропускної здатності між енергосистемами двох країн недостатньо для забезпечення потреб України. Так, вона становить 900 МВт, а потребу України в імпорті оцінюють на рівні 1,5 ГВт.

“Без достатніх поставок вугілля збалансуватися можна буде або при переході на спалювання природного газу або за рахунок відключення споживачів”, – наголосив Зайченко.

Оновлено: В першочерговій назві новини виникла помилка. Слід читати “На українських ТЕС зафіксували найменші запаси вугілля за останні 30 років”.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Останні новини

2 Comments

  1. У вас на фото АЕС і у заголовку АЕС. Маю підозру, що ви щось не знаєте про АЕС… стаття про ТЕС.

Back to top button