Україна

На півдні України пройшов “брудний” дощ


На півдні України пройшов брудний дощ

Перевищення гранично допустимих концентрацій пилу у повітрі не зафіксовано, запевняють метеорологи.

В південних областях України пройшли так звані “брудні” дощі через пісок із Сахари, який винесло на Балканський півострів. Про це повідомив Миколаївський обласний центр з гідрометеорології у середу, 24 квітня.

“Вчора, 23 квітня, циклон на Середземному морі виніс на Балканський півострів пил та пісок з Сахари. Зливові дощі “змили” більшу його частину на територію Греції та Болгарії. Оскільки висотні повітряні потоки мають західний переніс, циклон з Європи дійшов і до території України”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що сьогодні вранці жителі Миколаївщини могли спостерігати “брудний” дощ.

“Дощ і вітер південної чверті сприяють акумулюванню пилу і осадженню його з опадами. Попередні висновки щодо якості атмосферного повітря в м. Миколаїв: перевищення гранично допустимих концентрацій завислих речовин (пилу) не зафіксовано”, – запевнили метеорологи.

Також вони опублікували супутниковий знімок, на якому видно, що циклон також охоплює Одеську і Херсонську області.

Мешканці південних регіонів вранці публікують фотографії і відео авто та будівель, вкритих дрібними краплями бурого кольору.

Нагадаємо, наприкінці березня пісок із Сахари накрив Швейцарію і Францію. Пізніше в Україні також зафіксували пил із Сахари. Він становить загрозу для людей з респіраторними захворюваннями, осіб похилого віку та дітей.

А у першій половині квітня пилова хмара із Сахари знову накрила Європу.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button