Україна

На Кіровоградщині зафіксували випадок африканської чуми свиней


На Кіровоградщині зафіксували випадок африканської чуми свиней

Випадок стався в особистому господарстві, де всього утримувалося 86 голів свиней. Тварин повинні умертвити та спалити.

У Дмитрівській громаді, що на Кіровогградщині, зафіксували випадок африканської чуми свиней. На прилеглих територіях ввели карантин. Про це повідомили у пресслужбі Держпродспоживслужби області.

Зазначається, що повідомлення про загибель тварини у селі Дмитрівка надійшло 24 листопада. Випадок стався в особистому господарстві, де всього утримувалося 86 голів свиней. Спеціалісти відібрали необхідні матеріали та провели епізоотичне розслідування.

Як розповіла власниця господарства, тварина почала хворіти 22 листопада. У загиблої свині спостерігалися клінічні ознаки захворювання (загальне пригнічення, відмова від корму та води, температура тіла 39,8°С, підшкірні точкові крововиливи в області черева).

За результатами дослідження відібраних матеріалів, встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС).

Зону захисту встановлено в радіусі трьох кілометрів – територія села Дмитрівка. Також встановили зону нагляду у радіусі сім кілометрів, до якої ввійшли села: Калинівка, Плоске, Новопокровка, Макариха, Долина, Гостинне Дмитрівської сільської ради, село Петрове, місто Знам’янка Знам’янської міської ради та село Диківка Пантаївської сільської ради.

Як повідомляється, тварин, які утримувалися на території господарства, повинні умертвити та спалити. Приміщення, в яких утримувалися свині, знезаражують.

Нагадаємо, у Прилуцькому районі Чернігівщини виявили африканську чуму свиней. Спалах вірусного захворювання було зафіксовано у селі Івківці на території місцевого дослідного господарства.

Раніше африканську чуму свиней виявили на Кіровоградщині – у приватному господарстві села Петрівка.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button