Україна

МЗС відновлює консульські послуги для чоловіків


МЗС відновлює консульські послуги для чоловіків

Відтепер заявники мають також подати свій військово-обліковий документ у паперовому або електронному вигляді.

Закордонні дипломатичні установи України з 18 травня відновлять прийом заяв на вчинення консульських дій чоловікам призовного віку. Про це повідомило МЗС у п’ятницю, 17 травня.

“За кілька тижнів технічної паузи фахівці МЗС оперативно актуалізували нормативні документи та внесли зміни до алгоритмів інформаційно-комунікаційних систем, що дозволило привести консульську діяльність у відповідність до Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”, – йдеться у повідомленні.

Вказано, що відтепер поряд із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги, заявники мають також подати свій військово-обліковий документ у паперовому або електронному вигляді.

“При цьому слід звернути увагу, що паперовий документ можна буде подавати лише до початку роботи електронного кабінету призовника, в якому кожен зможе самостійно сформувати електронний документ”, – зазначили в МЗС.

Нагадаємо, 23 квітня було призупинено видачу готових документів у закордонних підрозділах паспортного сервісу. Це пояснювалось технічними причинами.

У МЗС пояснили, що призупинення надання послуг чоловікам мобілізаційного віку в дипломатичних установах є тимчасовим кроком та пов’язане з ухваленням Верховною Радою нового закону про мобілізацію.

А вже на наступний день стало відомо, що Кабінет міністрів заборонив видавати паспорти за кордоном військовозобов’язаним чоловікам.

Як відомо, новий закон про мобілізацію, який набуває чинності 18 травня, передбачає й те, що оновити свої дані в ТЦК мають і жінки – медики і фармацевти, які перебувають на військовому обліку.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button