Україна

МОЗ рекомендує робити повторне щеплення вакциною AstraZeneca через 12 тижнів після першого

Міністерство охорони здоров’я зазначило, що ефективність вакцини AstraZeneca зростала до 81,3%, коли другу дозу вакцини вводили за 12 тижнів після першої. Відомство послалося на дослідження, опубліковане у медичному журналі The Lancet, пише 1NEWS, посилаючись на 112ua.

В Україні Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики також схвалила рекомендації збільшити інтервал між введенням першої та другої доз вакцини AstraZeneca (Covishield, SKBio) з 4 до 12 тижнів.

Завдяки таким висновкам низка країн світу змінила інтервали щеплення вакциною AstraZeneca, стверджують у міністерстві. Наприклад, у Франції Вищий орган охорони здоров’я, враховуючи наявні дані про ефективність та імуногенність, що свідчать про позитивний вплив при збільшенні інтервалу між введенням доз, рекомендує інтервал від 9 до 12 тижнів.

Постійний комітет з вакцинації в Інституті Роберта Коха у Німеччині зазначив, що для повної вакцинації необхідно введення двох доз вакцини AstraZeneca. Інтервал між двома щепленнями повинен становити 12 тижнів, якщо це можливо.

Національний консультативний комітет Канади з імунізації рекомендував максимально збільшити кількість осіб, яких буде щеплено першою дозою вакцини в умовах обмеженого постачання вакцин від Covid-19, і щепити населення другою дозою за 4 місяці після першої.

Як повідомляли, в Україні протягом доби щеплення від коронавірусу отримали 49 985 осіб.

Back to top button