Україна

Китай запевнив Україну, що не передає зброю Росії


Китай запевнив Україну, що не передає зброю Росії

КНР не буде “підкидати хмизу в вогонь” у цьому конфлікті, заявив китайский міністр закордонних справ своєму українському колезі.

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї запевнив українського колегу Дмитра Кулебу, що КНР не передає летальну зброю Росії. Про це заявило китайське МЗС в неділю, 18 лютого.

“Незалежно від того, як зміниться міжнародна ситуація, Китай сподівається, що китайсько-українські відносини розвиватимуться нормально і продовжуватимуть приносити користь двом народам”, – йдеться в заяві відомства.

Китайський міністр закордонних справ Ван Ї висловив Кулебі “принципову позицію” Пекіна про “українське питання” (так КНР називає війну РФ проти України). Він також наполіг, що сприятиме миру та переговорам і не буде “підкидати хмизу в вогонь”.

“Китай не використовує можливості і не продає летальну зброю в райони конфлікту або сторонам конфлікту. Ми продовжуватимемо відігравати конструктивну роль у припиненні війни та якнайшвидшому відновленні миру. Навіть якщо є лише проблиск надії на мир, Китай не відмовиться від своїх зусиль”, – запевнили в МЗС Китаю.

Як ми вже писали, Україна запросила лідера КНР Сі Цзіньпіна на Саміт миру у Швейцарії за запропонованою раніше Формулою миру.

Додамо, що представника Китаю не було серед учасників четвертої зустрічі радників з нацбезпеки щодо Формули миру 14 січня в Давосі. Також ЗМІ повідомляли, що прем’єр Китаю Лі Цянь вирішив не перетинатися із президентом Володимиром Зеленським на форумі в Давосі.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button