Україна

Кулеба відреагував на затримку ЄС зі снарядами


Кулеба відреагував на затримку ЄС зі снарядами

Україна працює над різними варіантами отримання необхідних боєприпасів, бо немає жодної ситуації, яка не має вирішення, запевнив міністр.

Якщо Україна не отримає необхідну кількість артилерійських снарядів з одного місця, то буде працювати, щоб забезпечити їх постачання з інших джерел.Про це сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю BBC Newsnight, повідомило МЗС у середу, 31 січня.

“Немає жодної ситуації, яка не має вирішення. Якщо ми не отримаємо достатню кількість боєприпасів з одного місця, ми працюємо над іншим, звідки їх можна отримати”, – заявив глава МЗС.

Кулеба наголосив, що якою б не була ціна підтримки України для партнерів, ціна забезпечення миру у світі може бути в рази більшою, якщо наша країна не переможе у війні з Росією.

“ЄС демонструє свою здатність ухвалювати великі рішення самостійно, і це добре. Ми також продовжуємо працювати з обидвома партіями у США, щоб переконатися, що необхідні рішення будуть ухвалені”, – додав міністр.

Як відомо, на початку травня 2023 року Рада ЄС схвалила рішення про поставки Україні снарядів та ракет. Планувалося, що європейські країни нададуть Україні 1 млн снарядів до березня 2024 року.

Але відомо, що країни Євросоюзу не змогли виконати цей план повністю. За даними Bloomberg, до березня ЄС зможе надати Україні 600 тисяч боєприпасів.

Разом з тим єврокомісар Тьєррі Бретон напередодні заявив, що ЄС значно наростив виробництво снарядів та доведе цю спроможність до 1 млн боєприпасів на рік вже у березні і до 2 млн – у 2025 році.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button