Україна

Кулеба назвав п’ять компонентів, від яких залежатиме відновлення України


Кулеба назвав п’ять компонентів, від яких залежатиме відновлення України

Найпершою короткостроковою потребою України є порятунок енергосистеми, щоб найкраще підготуватися до наступної зими, але є п’ять процесів, від яких залежатиме подальше відновлення країни.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на конференції з відбудови України у Берліні заявив, що у середньостроковій перспективі для відбудови країни важлива робота за п’ятьма напрямками, пише Європейська правда.

Кулеба зазначив, що найпершою короткостроковою потребою України є порятунок енергосистеми, щоб найкраще підготуватися до наступної зими, а також назвав п’ять процесів-напрямків, від яких буде залежати успіх відбудови країни.

“Перше: дорога до відновлення починається через ППО. Що менше шкоди – то менше потрібно буде відбудовувати”, – наголосив Кулеба й закликав партнерів наслідувати приклад Німеччини – надати Україні якомога більше інструментів для захисту від атак з повітря.

Другим напрямком міністр назвав інвестиції й закликав європейський бізнес не чекати кінця війни, щоб заходити в Україну, а вже зараз досліджувати можливості у сферах, які їх цікавлять, а європейські уряди – створювати  програми підтримки і для європейських бізнесів, які заходять в Україну, і для українського бізнесу.

Третім напрямком Кулеба вважає макрофінансову допомогу від партнерів. Він висловив сподівання, що уряди європейських країн і Єврокомісія будуть готові надавати цю підтримку й надалі.

Четвертим пунктом голова МЗС вважає рух України до членства в ЄС як процес, що сприятиме відбудові.

П’ятим напрямком Кулеба назвав використання російських заморожених активів для компенсації Україні завданих війною збитків.

“Ми просуваємося за всіма цими пунктами, Але маємо робити це швидше”, – додав міністр.

Раніше повідомлялося, що в ЄС назвали дату конфіскації 1,5 млрд євро доходів від активів Росії.

ЄС створює програму підтримки інвестицій в Україну 

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × four =

Back to top button