Україна

Кривий Ріг вводить обмеження по споживанню води


Кривий Ріг вводить обмеження по споживанню води

На 70% Кривого Рогу вода подається від Каховського водосховища через водосховище Південне, повідомив Олександр Вілкул.

Водопостачання міста Кривий Ріг у Дніпропетровській області після підриву російськими загарбниками греблі Каховської гідроелектростанції буде забезпечено, проте споживання води промисловими підприємствами міста буде суттєво знижено, а для населення – дещо обмежено. Про це повідомив голова міської військової адміністрації Олександр Вілкул у Telegram у вівторок, 6 червня.

Він визнав, що у зв’язку з руйнуванням Каховської ГЕС ситуація у місті дуже складна, але контрольована.

“У Кривому Розі на 30% міста (це Центрально-Міський, частково – Металургійний, Довгинцівський та Саксаганський райони) вода подається від Карачунів – тут ризиків немає. На 70% міста (решта районів) вода подається від Каховського водосховища через водосховище Південне. Ми розуміли ризики відсутності каховської води ще рік тому і вже реалізували великий перелік технічних заходів щодо забезпечення життя міста в цих умовах”, – написав Вілкулу.

За його словами, вже відбулася екстрена нарада, здійснено оцінку ситуації та запроваджено план, який передбачає технічні та організаційні заходи.

“Головне – вода буде. Але зараз наше завдання – на 30% знизити споживання у тих районах, які запитані від Каховки. Максимально необхідно зменшити споживання води промисловістю… Для населення тиск води буде знижуватися з 22:00 вечора до 05:00 ранку. Вода діставатиме лише до перших поверхів будинків, плюс забезпечуватиметься проток та циркулювання. Повністю заборонено полив зі шлангів”, – повідомив Вілкул.

У селах Криворізької громади “по дузі від Інгульця через низ у Софіївку” подання води буде тільки з 08:00 до 12:00.

“Якщо цих заходів буде недостатньо – вводитимуться додаткові обмеження, але ми зробимо все, щоб вода у нашому місті була”, – запевнив голова міської військової адміністрації.

Нагадаємо, в ніч на 6 червня росіяни підірвали греблю Каховської ГЕС. Тепер під загрозою затоплення до 80 населених пунктів. Влада вже проводить евакуацію, у критичній зоні на правому березі Дніпра опинилося 16 тисяч людей. Сама Каховська ГЕС повністю зруйнована та відновленню не підлягає. Україна порушила справу за статтею екоцид через підрив Каховської ГЕС.

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button