Україна

Країни G7 мають намір виділити Україні $18,4 млрд.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

Країни G7 мають намір виділити Україні $18,4 млрд.

Фото: usembassy.gov

Гроші будуть направлені, щоб допомогти Україні закрити дефіцит фінансування різних галузей.

Гроші будуть спрямовані на те, щоб допомогти Україні закрити дефіцит фінансування та продовжувати забезпечувати надання основних послуг.

 

Країни Групи семи (G7) ухвалили рішення про надання фінансової допомоги Україні у розмірі $18,4 млрд. Про це 19 травня повідомило агентство Reuters з посиланням на проект підсумкової заяви міністрів фінансів та голів ЦБ “сімки”.

 

“Ми мобілізували $18,4 млрд бюджетної підтримки, у тому числі $9,2 млрд недавніх зобов’язань, напередодні зустрічі у Петерсберзі, щоб допомогти Україні закрити дефіцит фінансування та продовжувати забезпечувати надання основних послуг українському народу”, – наголошується у документі.

 

При цьому вказується, що $3,4 млрд буде надано з боку Європейського банку реконструкції та розвитку і міжнародної фінансової корпорації, що входить до структури Світового банку. Ще €9 млрд надійдуть від Євросоюзу.

 

Кошти будуть виділені у вигляді трансфертів та кредитів, щоб допомогти Україні задовольнити її нагальні фінансові потреби. Водночас міністри фінансів G7 запевнили, що надаватимуть підтримку Києву як наразі, так і надалі, у міру необхідності.

 

Своєю чергою, міністр фінансів ФРН Крістіан Лінднер повідомив, що Німеччина надасть Україні фінансову допомогу у розмірі близько €1 млрд. При цьому він пояснив, що йдеться про гранти, які мають бути виплачені з бюджету на 2022 рік без необхідності брати на себе додаткові борги.

 

Сполучені Штати мають намір виділити $7,5 млрд. Київ запросив допомогу в обсязі близько €5 млрд на місяць протягом трьох місяців – загалом близько €15 млрд. Проте через три місяці може знадобитися додаткова підтримка.

 

 

 

 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button