Україна

Конституційний Суд визнав неконституційним зменшення мінімального розміру пенсій для чорнобильців

Конституційний Суд погодився із позицією скаржників

Конституційний Суд визнав неконституційним зменшення мінімального розміру пенсій для чорнобильців.

Про це в своєму Telegram-каналі повідомила народний депутат та заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань політичної реформи та конституційного права Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Ольга Совгиря, інформує 1NEWS з посиланням на УНН.

“Конституційний Суд (Другий сенат) сьогодні ухвалив перше із початку конституційної кризи рішення за конституційною скаргою щодо неконституційності окремих положень Закону “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, – написала Совгиря.

За її словами, згідно із зазначеним Законом з 2015 року було змінено методику визначення розміру пенсій, які призначались за цим Законом.

“У конституційній скарзі стверджувалось, що таким чином було суттєво зменшено гарантований державою мінімальний розмір пенсій, що свідчить про порушення зобов’язань держави щодо забезпечення соціального захисту заявників. Конституційний Суд погодився із позицією скаржників. Конституційна скарга перебувала на розгляді КСУ з вересня 2018 року”, – зазначила Совгиря.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button