Україна

Заступнику гендиректора Росатома оголосили підозру за розграбування ЧАЕС


Заступнику гендиректора Росатома оголосили підозру за розграбування ЧАЕС

Микола Мулюкін наказав демонтувати цінне обладнання ЧАЕС та вивезти до Білорусі. Інше майно наказав знищити. Збитки оцінюються у понад 1 млрд грн.

Слідчі Національної поліції оголосили підозру заступнику гендиректора Росатома, генерал-майору поліції Миколі Мулюкіну, який під час окупації Чорнобиля керував пограбуванням Чорнобильської АЕС. Про це заявив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко в Telegram в п’ятницю, 26 квітня.
 
За його словами, це перша підозра посадовій особі Росії такого рангу. Міністр підкреслив, що Мулюкін особисто перебував на ЧАЕС.
 
“Його “фахівці” не знали, що робити зі станцією під час виведення з експлуатації. Тому просто розграбували майно. Військові РФ виконували накази “росатомівців” на ЧАЕС, утримуючи в заручниках працівників станції та нацгвардійців, які її захищали”, – зазначив Клименко.
 
Нацполіції вдалося ідентифікувати понад 100 росіян, які брали участь у захопленні та пограбуванні ЧАЕС. “Підтверджено, що керував окупантами на обʼєкті саме Мулюкін”, – додав міністр.

За інформацією Офісу генпрокурора, заступникові генерального директора з безпеки АТ Провідний проєктно-дослідницький та науково-дослідницький інститут промислової технології компанії Росатом інкриміновано порушення законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами.

 

 
За даними слідства, підозрюваний з 24 лютого по 31 березня 2022 року перебував на території Чорнобильської АЕС, під час захоплення станції представниками ЗС Росії та підрозділами Росгвардії.
 
Діючи за попередньою змовою зі співробітниками Росатому, підозрюваний вчинив мародерство. Він наказав демонтувати цінне обладнання та інше майно, завантажити його до військової техніки та вивезти на територію Білорусі. Інше майно, яке не могло бути вивезено, наказав знищити. Завдані збитки оцінюються у 1,038 млрд гривень.
 
Нагадаємо, раніше Служба безпеки та Офіс генпрокурора зібрали доказову базу на двох громадян Росії, які організували від’єднання Запорізької АЕС від єдиної енергосистеми України.

Сьогодні, у річницю катастрофи на Чорнобильській АЕС, яка сталася 26 квітня 1986 року, президент Володимир Зеленський закликав світ чинити тиск на Росію, щоб забезпечити звільнення Запорізької АЕС від російських окупантів. 

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button