Україна

Керівнику порту пропонували хабар у 12 млн – САП


Керівнику порту пропонували хабар у 12 млн - САП

Посадовець повинен був ухвалити рішення в інтересах приватної компанії, встановило слідство.

Правоохоронці викрили спробу надати 12 млн гривень хабаря виконувачу обов’язків директора державного підприємства Міжнародний торговельний порт Чорноморськ. Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) у середу, 1 травня.

Підозру в пропозиції й обіцянці хабаря за здійснення впливу на прийняття рішення керівником порту отримали троє осіб.

Серед фігурантів – начальник служби правового забезпечення порту Чорноморськ та колишній позаштатний радник директора порту з правових й економічних питань, згодом – директор приватного підприємства (посади вказані на момент вчинення злочину).

За даними слідства, у 2018 році між регіональним відділенням Фонду державного майна по Одеській області і фірмою Європіан Агро Інвестмент Юкрейн був укладений договір оренди нерухомого майна. Згідно з ним, компанія з метою організації навантажувально-розвантажувальних робіт орендувало на 49 років державне нерухоме майно загальною площею понад 113,1 кв. м, яке обліковувалося на балансі порту Чорноморськ, та зобов’язувалося сплачувати щомісячну орендну плату.

Після укладення договору у компанії виникла кредиторська заборгованість, у зв’язку із чим на підставі заяви одного з кредиторів було відкрите провадження про її банкрутство та введена процедура розпорядження майном.

Під час здійснення процедури банкрутства у вересні 2020 року до Господарського суду Одеської області й арбітражного керуючого звернулося приватне підприємство із заявою про участь у санації товариства-боржника як інвестора. В інтересах цього товариства діяла колишній директор підприємства-банкрута.

Слідство встановило, що у жовтні 2020 року чинний на той час посадовець та колишній позаштатний радник запропонували директорці приватного підприємства надати хабар за здійснення впливу на керівника порту для забезпечення укладення ним договору про відступлення цьому приватному підприємству права вимоги.

Гроші мали бути перераховані на рахунок іншого приватного товариства, директора якого залучили до вчинення цього злочину. Планувалося, що платіж пройде під виглядом фінансово-господарської операції.

Розслідування триває. На цей час дії підозрюваних кваліфіковані за статтею про зловживання впливом, вчиненим за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст.28, ч.2 ст.369-2 КК України).

Нагадаємо міністра аграрної політики та продовольства Миколу Сольського підозрюють у заволодінні державною землею на сотні мільйонів гривень. Він написав заяву про відставку.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button