Україна

Кабмін анонсував бальну систему нарахування пенсій


Кабмін анонсував бальну систему нарахування пенсій

З наступного року уряд запускає нову пенсійну реформу. Її мета – забезпечити, щоб кожен український пенсіонер мав солідарну пенсію не нижчу за 30% його середньої заробітної плати протягом життя.

З наступного року в рамках пенсійної реформи в Україні при нарахуванні пенсій буде запроваджена бальна система. Про це на засіданні уряду у п’ятницю, 22 вересня, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, бальна система вирівняє диспропорції між пенсіонерами, що давно вийшли на пенсію, і тими, хто вийшов нещодавно. При цьому виплати тим, хто вийшов на пенсію раніше, підтягнуться до сучасного рівня.

Шмигаль пояснив, що щомісяця працевлаштовані громадяни сплачують внесок до Пенсійного фонду. Внесок буде перераховано у бали відповідно до співвідношення між зарплатою людини та середньою зарплатою по Україні на той момент.

“Якщо ви сплачували внески із зарплати, яка є середньою по країні, отримуєте 10 балів. Вище середньої по країні отримуєте, наприклад, 12 або більше балів, менше середньої – 8 балів. Потім ці бали щороку так само перераховуватимуться назад у пенсію відповідно до актуальної середньої заробітної плати на той час”, – розповів Шмигаль.

Він підтвердив, що наступного року уряд запускає нову пенсійну реформу. Її мета – забезпечити, щоб кожен український пенсіонер мав солідарну пенсію не нижчу за 30% його середньої заробітної плати протягом життя. Разом із накопичувальною складовою  це буде не менше 50%.

Також з 1 березня 2024 року вдруге під час війни буде проведено індексацію пенсій.

“Наступного року плануємо зробити цю індексацію, як і всю солідарну систему, більш справедливою, зрозумілою та прозорою”, – резюмував Шмигаль.

Раніше повідомлялося, що Кабмін повернувся до ідеї створення в Україні повноцінного фондового ринку, що дасть змогу провести в країні пенсійну реформу та запровадити накопичувальну пенсію як обов’язкові відрахування громадян до пенсійних фондів. 

Також повідомлялося, що з 1 квітня в Україні перерахували пенсії для працюючих пенсіонерів.

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button