Україна

Герус: з 15 листопада імпорт електроенергії знизиться до нуля

Голова парламентського комітету з енергетики та ЖКП Андрій Герус вважає, що з 15 листопада імпорт електроенергії знизиться до нуля. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, пише 1NEWS, посилаючись на Укрінформ.

“Диспетчери вже декілька днів обмежують імпорт електроенергії до мінімального рівня, в окремі години він складає менше 50 МВт (при загальному споживанні 15 000 – 20 000 МВт). Думаю, з 15 листопада такий імпорт знизиться до нуля, бо імпортери вже наїлися збитків”, – зазначив Герус.

Він додав, що у ніч на понеділок запускається ще один блок на 1000 Мвт Хмельницької АЕС і у роботі буде 12 блоків із 15 (станом на початок вересня було 9 із 15).

Як повідомляв Укрінформ, за даними голови парламентського комітету з енергетики та ЖКП Андрія Геруса, через здешевшання вітчизняної електроенергії в останній тиждень жовтня імпорт її з Російської Федерації був збитковим, тому деякі компанії припинили його у листопаді.

Разом з тим ексголова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Дмитро Вовк у Facebook відзначив, що у листопаді очікується зростання обсягів імпорту електроенергії, і “росіяни будуть робити все, щоб Україна заковтнула наживку”.

Back to top button