Україна

Енергоатом попередив про нову загрозу на ЗАЕС


Енергоатом попередив про нову загрозу на ЗАЕС

Подальша експлуатація ядерного палива у енергоблоках може призвести до радіаційної аварії.

На тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції у Енергодарі закінчується дозволений виробником термін перебування ядерного палива у всіх шести реакторах. Про це повідомила НАЕК Енергоатом у п’ятницю, 26 січня.

Вказано, що подальша експлуатація такого палива порушує умови технічних специфікацій, встановлених з урахуванням норм безпеки, та може призвести до руйнування цілісності паливних елементів і, як наслідок, до радіаційної аварії.

Намагання загарбників почергово переводити енергоблоки ЗАЕС зі стану «холодний зупин» у «гарячий» ще більше розхитують ситуацію, не кажучи вже про відверте порушення умов ліцензій Держатомрегулювання на експлуатацію цих ядерних установок, тобто водночас і вимог українського та міжнародного законодавства», – наголосив в.о. голови правління НАЕК Енергоатом Петро Котін.

Нагадаємо, у ніч на 2 грудня на ЗАЕС стався повний блекаут. Тоді в Енергоатомі заявили, що подібні події створюють загрозу ядерній і радіаційній безпеці.

Раніше партизанського рух українців і кримських татар АТЕШ повідомив, що на Запорізькій АЕС сталася аварія через дії російських агресорів.

Стан справ на ЗАЕС: до чого ведуть навмисні помилки окупантів

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button