Україна

Експерти прогнозують всередині літа новий спалах коронавірусу в Україні

Новий спалах коронавірусу в Україні може статися в середині літа. Її можуть викликати індійський, британський, південноафриканський та інші штами COVID-19, інформує 1NEWS з посиланням на РБК-Україна.

Про це повідомив голова Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки Юрій Ганіченко.

“Зростання (хворих коронавірусом – ред.) в Україні можливе навіть в середині літа за умови приходу в Україну індійського варіанту або збільшення присутності вже існуючих штамів коронавірусу”, – сказав Ганіченко.

За його словами, на сьогодні рівень захворюваності COVID-19 розвивається за середнім сценарієм. “Якщо бути більш точним, ми очікуємо до 53 тисячі смертей на кінець першого півріччя 2021 року”, – резюмував фахівець.

Про ризики від появи в Україні індійського штаму коронавірусу – Delta-штам за класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров’я – попередила лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська. Вона зазначила, що цей варіант патогену викликає більш важкі форми захворювання, а також характеризується значним зниженням антитіл.

Нагадаємо, на ранок 17 червня в Україні зафіксовано 1188 нових випадків коронавірусу. Найбільше нових заражень у Києві, Харківській та Дніпропетровській областях.

 

 

 

 

 

Back to top button